Průhonický park a Neviditelná výstava

Na tento výlet jsme mohli jet hlavně díky naší bývalé žákyni, dnes už studující 1. ročník gymnázia, Tereze Kautzké. Tereza nám vyhrála ve výtvarné soutěži poukaz na 8000 Kč, který byl určen na dopravu. Vstup do Průhonického parku a na Neviditelnou výstavu byl hrazen z fondu SRPDŠ. Tohoto výletu se zúčastnili vybraní žáci školy. Tudíž žáci, kteří pracují v Ekotýmu nebo účastníci již zmíněné výtvarné soutěže, a také ještě jeden žák gymnázia Ondřej Jirman, který se rovněž úspěšně zúčastnil výtvarné soutěže a navíc pracoval dlouhodobě v Ekotýmu školy.
Vyjeli jsme v 8:00, směr Praha. První naše zastávka v Průhonickém parku, kde jsme prošli nejkratší okruh trvající 1,5 hodiny, byla příjemná. V parku byly nádherně rozkvetlé rododendrony a liliovníky. Před Průhonickým parkem jsme se po dokončení naší trasy posadili na lavičky, naobědvali a čekali na autobus. Poté jsem vyjeli do Prahy na Neviditelnou výstavu, kde jsme si ještě předtím než jsme vyšli na prohlídku, zkusili vzít škrabošky a vyzkoušet si alespoň z části jaké je to být slepcem. Také jsme si zkusili přečíst text, který byl napsán Braillovým písmem, potom jsme vyšli po skupinkách do prostředí, kde byla úplná tma a opravdu nikde nebylo nic vidět. Procházeli jsme mnohým prostředím např.: lesem, chatrčí, ulicí, galerií,…Po celou dobu nás provázeli nevidomí mladí lidé a vyprávěli i o svých pocitech. Byla to velmi zajímavá zkušenost a zjistili jsme, že zrak je pro nás moc a moc důležitý a musíme si jej chránit. Zároveň jsme pochopili i složitost života nevidomých lidí a nutnost v případě potřeby jim pomáhat.
Všem návštěvu obou lokalit vřele doporučujeme!
                                                                                             Dominik Hach, 8.A