naše logo

menu

úvodní stránka
kontakty
o nás
dokumenty
sdružení rodičů
školní poradenství

projekty

program Ekoškola

3. mateřská škola
6. mateřská škola
školní jídelna
pronájem
stravovací služby
fotogalerie
ze života školy
úspěchy žáků
kroužky
školská rada
mládežnický hokej
mládežnický fotbal
ochrana osobních údajů
napište nám
autor stránek
 

Ze života školy


1. stupeň – říjen 2018

Divadelní představení – první ročníky navštívily divadlo Fráni Šrámka v Písku, kde zhlédly pohádku Příběhy vodníka Česílka. Divadelní nastudování divadla D5 Praha malé diváky nadchlo a už se těší na další představení. 

Exkurze v Praze – páté ročníky podnikly vlastivědnou exkurzi do Prahy. Odborného výkladu s průvodcem se jim dostalo na Pražském hradě. Dále si děti prošly matičkou Zlatou uličku, Karlův most, Staroměstské náměstí s orlojem, Václavské náměstí a Národní divadlo. Všechny děti byly spokojené a moc se jim líbilo.

Hudební pořad – ve velké tělocvičně se postarali o krásný hudební přednes muzikanti z Hudby školám. Repertoár tvořila filmová a muzikálová hudba, jejž děti dobře znají. Naživo děti slyšely klávesy, bicí a kontrabas. S muzikanty si společně mohly zazpívat například Pod dubem, za dubem z loupežnické pohádky Lotrando a Zubejda. Ti nejodvážnější si mohli zazpívat na mikrofon.

Filmové dopoledne – v rámci filmového festivalu v Písku zavítalo několik tříd do kina Portyč na hudební pohádku Walta Disnee Kráska a zvíře. Na filmový festival děti nakreslily spousty obrázků, které zdobí foyer kina. Vybrané obrázky byly odměněny volnými lístky do kina. Gratulujeme!

Halloweenský den – strašidelná výuka v kostýmech, vyrábění dekorací, povídání si o halloweenu, zpívání, ochutnávání hostiny, to vše naše děti znají! Celé dopoledne jsme si všichni na prvním stupni užili!

Mgr. Markéta Jiříková


 

úřední e-deska

úřední e-deska

Britské centrum JU

Ekoškola

Nenech to být