1. stupeň – říjen 2018

Divadelní představení – první ročníky navštívily divadlo Fráni Šrámka v Písku, kde zhlédly pohádku Příběhy vodníka Česílka. Divadelní nastudování divadla D5 Praha malé diváky nadchlo a už se těší na další představení.

Exkurze v Praze – páté ročníky podnikly vlastivědnou exkurzi do Prahy. Odborného výkladu s průvodcem se jim dostalo na Pražském hradě. Dále si děti prošly matičkou Zlatou uličku, Karlův most, Staroměstské náměstí s orlojem, Václavské náměstí a Národní divadlo. Všechny děti byly spokojené a moc se jim líbilo.

Hudební pořad – ve velké tělocvičně se postarali o krásný hudební přednes muzikanti z Hudby školám. Repertoár tvořila filmová a muzikálová hudba, jejž děti dobře znají. Naživo děti slyšely klávesy, bicí a kontrabas. S muzikanty si společně mohly zazpívat například Pod dubem, za dubem z loupežnické pohádky Lotrando a Zubejda. Ti nejodvážnější si mohli zazpívat na mikrofon.

Filmové dopoledne – v rámci filmového festivalu v Písku zavítalo několik tříd do kina Portyč na hudební pohádku Walta Disnee Kráska a zvíře. Na filmový festival děti nakreslily spousty obrázků, které zdobí foyer kina. Vybrané obrázky byly odměněny volnými lístky do kina. Gratulujeme!

Halloweenský den – strašidelná výuka v kostýmech, vyrábění dekorací, povídání si o halloweenu, zpívání, ochutnávání hostiny, to vše naše děti znají! Celé dopoledne jsme si všichni na prvním stupni užili!

Mgr. Markéta Jiříková