naše logo

menu

úvodní stránka
kontakty
o nás
dokumenty
sdružení rodičů
školní poradenství

projekty

program Ekoškola

3. mateřská škola
6. mateřská škola
školní jídelna
pronájem
stravovací služby
fotogalerie
ze života školy
úspěchy žáků
kroužky
školská rada
mládežnický hokej
mládežnický fotbal
ochrana osobních údajů
napište nám
autor stránek
 

Ze života školy


1. stupeň – listopad 2018

Tak už jsme se konečně dočkali zimy. Po Svatém Martinovi skutečně napadl sníh a spolu s ním dětem nejen vyčaroval úsměv na tvářích, ale hlavně začaly první sněhové hrátky. Zimou u nás začíná také prima zimní aktivita a tou je bruslení, malí bruslaři teprve začínají malými krůčky k samostatné jízdě a ti větší už si užívají hry a volnou jízdu.
Lidové pohádky v písecké knihovně – do knihovny za pohádkami vyrazily 3. B a 3. C, které se učily o tom, co je to lidová a autorská pohádka, lidová slovesnost a jak se vyvíjela. Na konci programu si děti samostatně dokončily pohádku dle daných znaků do připravených pracovních listů. Dětem se na pohádkách velmi líbilo a mnohé se o nich dozvěděly.
Jak se vaří kniha v písecké knihovně – dalšími třídami, které dorazily do knihovny, byly 5. B a 5. C., v tomto programu se děti zaměřovaly na proces, kterým kniha vzniká, jak z historického hlediska, tak ze současného. Jak se kniha vyrábí a prodává, jak funguje nakladatelství a jakou tam mají jednotliví lidé úlohu. Na závěr si děti také vyzkoušely dokončit svůj pracovní list k danému tématu. Žáci byli velmi šikovní.
Svatomartinské rohlíčky – kulinářskými schopnostmi se mohla pochlubit třída 3. C, která si ve škole upekla krásné svatomartinské rohlíčky. Dětem se laskominky moc povedly a také si na nich velmi pochutnaly. 

Mgr. Markéta Jiříková
 

úřední e-deska

úřední e-deska

Britské centrum JU

Ekoškola

Nenech to být