1. stupeň – listopad 2018

Tak už jsme se konečně dočkali zimy. Po Svatém Martinovi skutečně napadl sníh a spolu s ním dětem nejen vyčaroval úsměv na tvářích, ale hlavně začaly první sněhové hrátky. Zimou u nás začíná také prima zimní aktivita a tou je bruslení, malí bruslaři teprve začínají malými krůčky k samostatné jízdě a ti větší už si užívají hry a volnou jízdu.
Lidové pohádky v písecké knihovně – do knihovny za pohádkami vyrazily 3. B a 3. C, které se učily o tom, co je to lidová a autorská pohádka, lidová slovesnost a jak se vyvíjela. Na konci programu si děti samostatně dokončily pohádku dle daných znaků do připravených pracovních listů. Dětem se na pohádkách velmi líbilo a mnohé se o nich dozvěděly.
Jak se vaří kniha v písecké knihovně – dalšími třídami, které dorazily do knihovny, byly 5. B a 5. C., v tomto programu se děti zaměřovaly na proces, kterým kniha vzniká, jak z historického hlediska, tak ze současného. Jak se kniha vyrábí a prodává, jak funguje nakladatelství a jakou tam mají jednotliví lidé úlohu. Na závěr si děti také vyzkoušely dokončit svůj pracovní list k danému tématu. Žáci byli velmi šikovní.
Svatomartinské rohlíčky – kulinářskými schopnostmi se mohla pochlubit třída 3. C, která si ve škole upekla krásné svatomartinské rohlíčky. Dětem se laskominky moc povedly a také si na nich velmi pochutnaly.

Mgr. Markéta Jiříková