naše logo

menu

úvodní stránka
kontakty
o nás
dokumenty
sdružení rodičů
školní poradenství

projekty

program Ekoškola

3. mateřská škola
6. mateřská škola
školní jídelna
pronájem
stravovací služby
fotogalerie
ze života školy
úspěchy žáků
kroužky
školská rada
mládežnický hokej
mládežnický fotbal
ochrana osobních údajů
napište nám
autor stránek
 

Ze života školy


1. stupeň – duben 2019

Mc Donald´s cup – prestižní fotbalová soutěž MC Donald´s cup se odehrála na píseckém FC Písek, naše škola měla tu čest se zúčastnit a ukořistit první místa, následně hoši postoupili do krajského kola, kde jim budeme držet pěstě. V kategorii mladších žáků nás reprezentovali tito žáci: Daniel Rajnoha, Tomáš Voráč, Václav Parýzek, Filip Smola, Jan Kučera, Matěj Červený, Josef Handrejch, Antonín Kothánek, Filip Mašek, Jan Nejedlý. Za starší žáky nás reprezentovali: Aleksandar Stojkoski, Michal Hronek, Jakub Vierer, Matouš Čibera, Šimon Svoboda, Matyáš Lis, Matyáš Polcar, Filip Kozák, Michal Pavlíček a Jiří Nejedlý.

Štafetový pohár – další skvělým umístěním přispěli do placu žáci, kteří se zúčastnili atletických závodů v Písku, odkud si přinesli nádherné zlaté medaile. Zasloužili se o to tito reprezentanti ze třetích až pátých tříd: Barbora Rokůsková, Natálie Koutníková, Theodora Stojkoska, Kristýna Kozáková, Matěj Červený, Josef Handrejch, Filip Mašek, Antonín Kothánek, Johana Kolářová, Zuzana Kadlecová, Tereza Kozáková, Jiří Nejedlý, Matyáš Polcar, Jakub Vierer a Šimon Svoboda, Karolína Bílá, Tereza Kapinusová.

Živý řetěz – stěhováním knih ze staré knihovny do nové pomohla třída 3. C, která na vlastní kůži pocítila, jakou má kniha ke čtenáři cestu. 

Beseda s nevidomými – o tom, co to je být nevidomí, jak k nim přistupovat, o vadách zraku a typů pomůcek jsme se dozvěděli z besedy v přímé interakci s nevidomými. Laskavým vyprávěním jsme měli možnost nahlédnout do světa nevidomých. 

Exkurze Plzeň 5. třídy – do západočeské metropole se dojeli podívat žáci z pátých tříd, kteří tam navštívili Techmánii a Planetárium. V Techmánii se děti věnovaly zákonům fyziky a také prvku dusíku, o kterém byla zvláštní přednáška.

Velikonoce v Evropě – seminář o tom, jak se slaví velikonoce v Evropě, jsme získali celoevropský přehled o náboženství, tradicích a zvycích. Poutavá prezentace nás velmi zaujala a poskytla nám zajímavé porovnání států napříč Evropou. 

Projektový den EVVO – v rámci projektové dne EVVO jsme se zúčastnili programu mobilního planetária zaměřené na téma stromy. Poutavým, populárně naučným 3 D filmem pro děti jsme prozkoumali stavbu stromu od kořene až k listům. Příběh stromu nás všechny neskutečně fascinoval.

Mgr. Markéta Jiříková 

úřední e-deska

úřední e-deska

Britské centrum JU

Ekoškola

Nenech to být