1. stupeň – duben 2019

Mc Donald´s cup – prestižní fotbalová soutěž MC Donald´s cup se odehrála na píseckém FC Písek, naše škola měla tu čest se zúčastnit a ukořistit první místa, následně hoši postoupili do krajského kola, kde jim budeme držet pěstě. V kategorii mladších žáků nás reprezentovali tito žáci: Daniel Rajnoha, Tomáš Voráč, Václav Parýzek, Filip Smola, Jan Kučera, Matěj Červený, Josef Handrejch, Antonín Kothánek, Filip Mašek, Jan Nejedlý. Za starší žáky nás reprezentovali: Aleksandar Stojkoski, Michal Hronek, Jakub Vierer, Matouš Čibera, Šimon Svoboda, Matyáš Lis, Matyáš Polcar, Filip Kozák, Michal Pavlíček a Jiří Nejedlý.

Štafetový pohár – další skvělým umístěním přispěli do placu žáci, kteří se zúčastnili atletických závodů v Písku, odkud si přinesli nádherné zlaté medaile. Zasloužili se o to tito reprezentanti ze třetích až pátých tříd: Barbora Rokůsková, Natálie Koutníková, Theodora Stojkoska, Kristýna Kozáková, Matěj Červený, Josef Handrejch, Filip Mašek, Antonín Kothánek, Johana Kolářová, Zuzana Kadlecová, Tereza Kozáková, Jiří Nejedlý, Matyáš Polcar, Jakub Vierer a Šimon Svoboda, Karolína Bílá, Tereza Kapinusová.

Živý řetěz – stěhováním knih ze staré knihovny do nové pomohla třída 3. C, která na vlastní kůži pocítila, jakou má kniha ke čtenáři cestu.

Beseda s nevidomými – o tom, co to je být nevidomí, jak k nim přistupovat, o vadách zraku a typů pomůcek jsme se dozvěděli z besedy v přímé interakci s nevidomými. Laskavým vyprávěním jsme měli možnost nahlédnout do světa nevidomých.

Exkurze Plzeň 5. třídy – do západočeské metropole se dojeli podívat žáci z pátých tříd, kteří tam navštívili Techmánii a Planetárium. V Techmánii se děti věnovaly zákonům fyziky a také prvku dusíku, o kterém byla zvláštní přednáška.

Velikonoce v Evropě – seminář o tom, jak se slaví velikonoce v Evropě, jsme získali celoevropský přehled o náboženství, tradicích a zvycích. Poutavá prezentace nás velmi zaujala a poskytla nám zajímavé porovnání států napříč Evropou.

Projektový den EVVO – v rámci projektové dne EVVO jsme se zúčastnili programu mobilního planetária zaměřené na téma stromy. Poutavým, populárně naučným 3 D filmem pro děti jsme prozkoumali stavbu stromu od kořene až k listům. Příběh stromu nás všechny neskutečně fascinoval.

Mgr. Markéta Jiříková