naše logo

menu

úvodní stránka
kontakty
o nás
dokumenty
sdružení rodičů
školní poradenství

projekty

program Ekoškola

3. mateřská škola
6. mateřská škola
školní jídelna
pronájem
stravovací služby
fotogalerie
ze života školy
úspěchy žáků
kroužky
školská rada
mládežnický hokej
mládežnický fotbal
ochrana osobních údajů
napište nám
autor stránek
 

Ze života školy


2. stupeň – září 2017

Začátek nového školního roku se nesl ve sportovním duchu. V pátek 22. září se na zimním stadionu v Písku konaly dva zápasy o pohár sportovních tříd naší školy. Dvojzápas Modří versus Žlutí se hrál nejprve na ploše pro minihokej, poté se týmy starších kategorií utkaly na celém hřišti. 
První utkání v minihokeji výborně rozjeli Žlutí ve složení Kunt, Řežábek, Příhoda, Neškodný, Valvoda, Kolman, Wolf, Holas, Netušil, Míka, Přibyl. Modří ve složení Andreas, Kovářík, Preis, Kůra, Kropík, Mařík, Vlček, Lejčar, Andreas, Žák a Vítek po přestávce zabrali a mocným finišem stáhli skóre na konečných 9:14, čímž dali svým starším kamarádům šanci ještě zabojovat o pohár. Na celé hřiště nastoupili Žlutí v sestavě: Smetana, Kurfürst, Dráb, Brousil, Tampier, Tesař, Lidinský, Kudrna, Zoch, Kápl, Novák, Kůra, Humeník, Müller, Hanek, Hájek, Francisin a Tomeš. Modří pak hráli v poli ve složení: Matašovský, Lechnýř, Horejš, Žák, Smola, Kozák, Rajskub, Pešek, Kašpar, Toman, Řehoř, Smetana Bečvář, Skok, Ingriš. Modří odehráli zápas výborně a až do poslední minuty živili naději na vyrovnání. Gól žlutého týmu na 6:3 v předposlední minutě znamenal celkovou výhru Žlutých v poměru 17:15. 
O několik dnů později se v parku na Husově náměstí konal 3. ročník soutěže Mistr Jan Hus následníkům. Soutěžní týmy byly složeny ze všech píseckých základních škol. Žáci na celkem třinácti stanovištích plnili různé úkoly a byly zde hodnoceny i jejich praktické dovednosti z oblasti husitství. Na stanovištích se nacházeli zástupci z píseckých institucí a organizací – jako např. Hasiči Písek, Ochrana ŽP, Sladovna a další.
V závěru měsíce navštívili někteří žáci sedmého ročníku Lesnickou školu v Písku, kde se dne 26. září konal „Lesnický den“. V areálu zdejší Lesnické školy probíhaly soutěže odborných lesnických dovedností. Děti se zde mohly účastnit celé řady soutěží – jako zatloukání hřebíků, poznávačky po hmatu nebo dětského kvízu.

Mgr. Magdaléna Hašková
 

úřední e-deska

úřední e-deska

Britské centrum JU

Ekoškola

Nenech to být