2. stupeň – říjen 2017

Říjnové dny se nesly ve znamení babího léta a příjemně teplého počasí. Žáci sedmých ročníků se ve školní kuchyni v předmětu „Svět práce“ s nadšením věnovali přípravě polévek, studené kuchyni a lehkým dezertům. Děti navštívily rovněž i obchod s potravinami, kde se učily rozumět informacím na etiketách a rozpoznávat kvalitní a nekvalitní potraviny.
V druhé polovině měsíce se konal přespolní běh na Hradišti v Písku, kde byli přítomni žáci a žákyně píseckých základních škol. Naše škola zvítězila, a to dokonce hned ve dvou kategoriích – jak mladších žáků (A. Hořánek, O. Maroušek, M. Souhrada, P. Václavík, M. Hejdánek), tak i starších žáků (R. Špiler, M. Nosek, M. Žák, S. Černý).
Podzim byl věnován i kultuře, žáci vyšších ročníků navštívili anglické představení One Day in London, které připravili členové česko-anglického souboru The Easy English Theatre z Londýna. Cílem divadelní hry bylo přítomné žáky a jejich učitele zaujmout a anglický jazyk jim přiblížit tak, aby jim jeho používání v reálném životě činilo co nejmenší problémy. Anglická hra byla přínosná a dětem se líbila.
Poslední den před podzimními prázdninami patřil Halloweenu. Žáci, kteří se k této tradici připojili, se do školy vypravili ve strašidelných kostýmech a někteří si i přinesli stylové pokrmy.