naše logo

menu

úvodní stránka
kontakty
o nás
dokumenty
sdružení rodičů
školní poradenství

projekty

program Ekoškola

3. mateřská škola
6. mateřská škola
školní jídelna
pronájem
stravovací služby
fotogalerie
ze života školy
úspěchy žáků
kroužky
školská rada
mládežnický hokej
mládežnický fotbal
ochrana osobních údajů
napište nám
autor stránek
 

Ze života školy


2. stupeň – říjen 2017

Říjnové dny se nesly ve znamení babího léta a příjemně teplého počasí. Žáci sedmých ročníků se ve školní kuchyni v předmětu „Svět práce“ s nadšením věnovali přípravě polévek, studené kuchyni a lehkým dezertům. Děti navštívily rovněž i obchod s potravinami, kde se učily rozumět informacím na etiketách a rozpoznávat kvalitní a nekvalitní potraviny.
V druhé polovině měsíce se konal přespolní běh na Hradišti v Písku, kde byli přítomni žáci a žákyně píseckých základních škol. Naše škola zvítězila, a to dokonce hned ve dvou kategoriích – jak mladších žáků (A. Hořánek, O. Maroušek, M. Souhrada, P. Václavík, M. Hejdánek), tak i starších žáků (R. Špiler, M. Nosek, M. Žák, S. Černý).
Podzim byl věnován i kultuře, žáci vyšších ročníků navštívili anglické představení One Day in London, které připravili členové česko-anglického souboru The Easy English Theatre z Londýna. Cílem divadelní hry bylo přítomné žáky a jejich učitele zaujmout a anglický jazyk jim přiblížit tak, aby jim jeho používání v reálném životě činilo co nejmenší problémy. Anglická hra byla přínosná a dětem se líbila.
Poslední den před podzimními prázdninami patřil Halloweenu. Žáci, kteří se k této tradici připojili, se do školy vypravili ve strašidelných kostýmech a někteří si i přinesli stylové pokrmy.

Mgr. Magdaléna Hašková

 


 

úřední e-deska

úřední e-deska

Britské centrum JU

Ekoškola

Nenech to být