veřejné zakázky

1. stupeň – říjen 2017

Den Stromu – již tradičně pořádaná akce Lesnické školy v Písku, která zve malé i velké návštěvníky k prozkoumání své krásné zahrady, kde studenti pořádají pro děti různé soutěže, hry, učení a povídání o přírodě. Dětem se velmi líbila ukázka živých dravců a sázení stromu. Těšíme se opět za rok!
U nás se všechny děti těší na Halloween. Strašidelná výuka v kostýmech, začarované příklady, kouzelná slova, popletené obrázky, to vše je u nás možné a děti to baví! Tento svátek si skutečně užíváme.
Naši páťáci mají za sebou exkurzi v Praze, kde se podívali po památkách, jako jsou: Pražský hrad, Katedrála svatého Víta, Vladislavský sál či návštěva Zlaté uličky. Krásný výhled na Prahu si děti užily ze Svatováclavských vinic. Exkurze se hezky vydařila.
Královského maratonu v Písku se zúčastnilo hned několik žáků a rodičů ze 3. A. Jedná se o běh, který je vyhlášen jako boj proti rakovině. Jsme rádi, že účastí na tomto závodě pomáháme někomu, kdo bojuje s touto zákeřnou nemocí.
Od října se rozběhl kroužek Věda nás baví. Žáci 1. stupně se alespoň na chvíli stanou malými vědci a pomocí zábavných pokusů se dozvídají o tajích vědních oborů (fyzika, chemie, astronomie, biologie atd.). První hodina byla věnovaná vulkanismu a na fotce je zachycena unikající láva. Věřím, že nadšení žáků vytrvá a z některých malých vědců se stanou velcí a úspěšní vědci, kteří přispějí k nejednomu užitečnému objevu. To si přeje naše paní učitelka Dagmar Vovesná.

Mgr. Markéta Jiříková