naše logo

menu

úvodní stránka
kontakty
o nás
dokumenty
sdružení rodičů
školní poradenství

projekty

program Ekoškola

3. mateřská škola
6. mateřská škola
školní jídelna
pronájem
stravovací služby
fotogalerie
ze života školy
úspěchy žáků
kroužky
školská rada
mládežnický hokej
mládežnický fotbal
ochrana osobních údajů
napište nám
autor stránek
 

Ze života školy


1. stupeň – říjen 2017

Den Stromu – již tradičně pořádaná akce Lesnické školy v Písku, která zve malé i velké návštěvníky k prozkoumání své krásné zahrady, kde studenti pořádají pro děti různé soutěže, hry, učení a povídání o přírodě. Dětem se velmi líbila ukázka živých dravců a sázení stromu. Těšíme se opět za rok!
U nás se všechny děti těší na Halloween. Strašidelná výuka v kostýmech, začarované příklady, kouzelná slova, popletené obrázky, to vše je u nás možné a děti to baví! Tento svátek si skutečně užíváme.
Naši páťáci mají za sebou exkurzi v Praze, kde se podívali po památkách, jako jsou: Pražský hrad, Katedrála svatého Víta, Vladislavský sál či návštěva Zlaté uličky. Krásný výhled na Prahu si děti užily ze Svatováclavských vinic. Exkurze se hezky vydařila.
Královského maratonu v Písku se zúčastnilo hned několik žáků a rodičů ze 3. A. Jedná se o běh, který je vyhlášen jako boj proti rakovině. Jsme rádi, že účastí na tomto závodě pomáháme někomu, kdo bojuje s touto zákeřnou nemocí.
Od října se rozběhl kroužek Věda nás baví. Žáci 1. stupně se alespoň na chvíli stanou malými vědci a pomocí zábavných pokusů se dozvídají o tajích vědních oborů (fyzika, chemie, astronomie, biologie atd.). První hodina byla věnovaná vulkanismu a na fotce je zachycena unikající láva. Věřím, že nadšení žáků vytrvá a z některých malých vědců se stanou velcí a úspěšní vědci, kteří přispějí k nejednomu užitečnému objevu. To si přeje naše paní učitelka Dagmar Vovesná.

Mgr. Markéta Jiříková

  

úřední e-deska

úřední e-deska

Britské centrum JU

Ekoškola

Nenech to být