Projekt Poznáváme CHKO Blanský les

Pobytová akce ZŠ T. G. Masaryka a MŠ Písek se v tomto roce uskutečnila v CHKO Blanský les s finanční podporou 39 760 Kč z Dotačního programu Jihočeského kraje Rozvoj venkova a krajiny, podopatření 3.B Cílená podpora EVVO ve školách.
Ubytování bylo zajištěno v penzionu U klášterní sýpky ve Zlaté Koruně. Hlavní aktivitou projektu byl třídenní výjezd 29 vybraných žáků ze 3. – 9. ročníků, kteří aktivně pracují ve školním Ekoparlamentu a také v programu Ekoškola.
Žáci během pobytu vystoupili na nejvyšší horu CHKO Blanský les – Kleť, navštívili zříceninu hradu Dívčí Kámen, soutok Křemežského potoka a Vltavy, poznali zvyky a život Keltů v okolí Třísovského oppida. Navštívili také klášter ve Zlaté Koruně.
Po celou dobu pobytu je provázel p. Tomáš Smrž z CEGV Cassiopeia z Českých Budějovic, který pro ně připravil prožitkové a přírodovědné aktivity vsazené do kontextu místní historie. Při aktivitách žáci pracovali v šesti věkově heterogenních skupinách.

M. Smolová, ZŠ TGM a MŠ Písek