naše logo

menu

úvodní stránka
kontakty
o nás
dokumenty
sdružení rodičů
školní poradenství

projekty

program Ekoškola

3. mateřská škola
6. mateřská škola
školní jídelna
pronájem
stravovací služby
fotogalerie
ze života školy
úspěchy žáků
kroužky
školská rada
mládežnický hokej
mládežnický fotbal
ochrana osobních údajů
napište nám
autor stránek
 

Ze života školy


2. stupeň – listopad 2017

Listopad byl věnován kultuře i sportu. V pátek 10. 11. se žáci třídy 8. A a žáci ostatních základních škol zúčastnili pietního aktu k uctění památky veteránů nejen z první a druhé světové války. Tato vzpomínková akce se konala na Lesním hřbitově v Písku. Byly zde slavnostně položeny květiny a zazněla československá hymna. Báseň Na polích flanderských zde slavnostně přednesl Martin Plaček ze 7. A.
21. listopadu se konalo sportovní utkání, kde žáci vzorně reprezentovali naši školu. Nejprve se chlapci 6. a 7. ročníků zúčastnili okresního finále ve florbale. Naše škola hrála v sestavě: D. Řehoř, A. Hořánek, J. Kozák, M. Hejdánek, V. Hrneček, M. Kozák, M. Koutník, M. Švehla, M. Ředina, S. Pikolon, D. Míka a D. Suchan. Celou soutěž chlapci vyhráli, když ve finále na nájezdy porazili družstvo ZŠ TGM Milevsko. 
O pár dnů později se žáci 9. ročníků vypravili na veletrh „Vzdělání a řemeslo“ do Českých Budějovic. Jednalo se o největší výstavu vzdělání a řemesel v jižních Čechách. Zde byly k vidění zajímavé prezentace středních škol, ukázky odborného výcviku a celostátní soutěže napříč obory. Toto vše mohlo mladistvým pomoci při jejich budoucím výběru vhodné střední školy nebo učebního oboru. Naši žáci si i názorně vyzkoušeli např. kovářskou práci nebo zajímavý účes od budoucích kadeřnic. Cestou do Českých Budějovic si rovněž prohlédli jedinečnou vesnickou architekturu „selské baroko“ v obci Holašovice, která je zapsána na Seznam světového kulturního dědictví UNESCO. 
Konec měsíce patřil olympiádě z českého jazyka. Ze školního kola postoupili dva nejlepší účastníci Filip Hořejší z 9. B a Tereza Pěničková z 8.B do okresního kola.

Mgr. Magdaléna Hašková

 


 

úřední e-deska

úřední e-deska

Britské centrum JU

Ekoškola

Nenech to být