2. stupeň – prosinec 2017

Prosinec byl plný rozmanitých aktivit. Deváté ročníky se začátkem prosince zúčastnily exkurze do jaderné elektrárny Temelín a do písecké Teplárny. Exkurze v Temelíně proběhla v informačním centru, kde byla žákům promítnuta zajímavá videa, díky nimž si lze udělat představu o výrobě elektrické energie jadernou cestou. Zajímavé byly i interaktivní expozice, kde si žáci vyzkoušeli například regulaci jaderné štěpné reakce. V teplárně výklad vedli směnoví mistři, kteří žáky provedli celým provozem. V řídícím centru tzv. velíně bylo možno vidět, jak se řídí a ovládá celá technologie pomocí počítačů. Někteří nadšenci měli jedinečnou možnost se seznámit s mazutem, který se tam používá jako podpora hoření méně kvalitního hnědého uhlí.
5. prosinec jako již tradičně patřil v naší škole mikulášské nadílce. Žáci a žákyně z devátých ročníků se převlékli do dech beroucích kostýmů a navštívili mladší žáky na prvním stupni. Na ty, kteří byli celý rok hodní, čekala sladká odměna a bohatý program.
O týden později navštívili někteří žáci sedmých ročníků jednu píseckou cukrárnu. Oslavili zde jednu z posledních hodin v předmětu Svět práce, kde od září připravovali rozmanité pokrmy jak ze studené, tak teplé kuchyně. Od ledna se se svými spolužáky vymění a budou pokračovat ve školních dílnách.
Závěr roku patřil jako v předchozích letech sportovně-vědomostnímu dnu Pevnost Boyard. Stejně jako minulý rok se plnily různé vědomostní a sportovní úkoly v týmech. Členové týmů byli rozděleni podle různého věku. Cílem bylo získat indicie, které byly nezbytné k vyluštění konečné tajenky. V této soutěži bylo vidět, jak někteří starší členové ochotně pomáhali svým mladším kamarádům v týmu.