naše logo

menu

úvodní stránka
kontakty
o nás
dokumenty
sdružení rodičů
školní poradenství

projekty

program Ekoškola

3. mateřská škola
6. mateřská škola
školní jídelna
pronájem
stravovací služby
fotogalerie
ze života školy
úspěchy žáků
kroužky
školská rada
mládežnický hokej
mládežnický fotbal
ochrana osobních údajů
napište nám
autor stránek
 

Ze života školy


2. stupeň – prosinec 2017

Prosinec byl plný rozmanitých aktivit. Deváté ročníky se začátkem prosince zúčastnily exkurze do jaderné elektrárny Temelín a do písecké Teplárny. Exkurze v Temelíně proběhla v informačním centru, kde byla žákům promítnuta zajímavá videa, díky nimž si lze udělat představu o výrobě elektrické energie jadernou cestou. Zajímavé byly i interaktivní expozice, kde si žáci vyzkoušeli například regulaci jaderné štěpné reakce. V teplárně výklad vedli směnoví mistři, kteří žáky provedli celým provozem. V řídícím centru tzv. velíně bylo možno vidět, jak se řídí a ovládá celá technologie pomocí počítačů. Někteří nadšenci měli jedinečnou možnost se seznámit s mazutem, který se tam používá jako podpora hoření méně kvalitního hnědého uhlí.
5. prosinec jako již tradičně patřil v naší škole mikulášské nadílce. Žáci a žákyně z devátých ročníků se převlékli do dech beroucích kostýmů a navštívili mladší žáky na prvním stupni. Na ty, kteří byli celý rok hodní, čekala sladká odměna a bohatý program.
O týden později navštívili někteří žáci sedmých ročníků jednu píseckou cukrárnu. Oslavili zde jednu z posledních hodin v předmětu Svět práce, kde od září připravovali rozmanité pokrmy jak ze studené, tak teplé kuchyně. Od ledna se se svými spolužáky vymění a budou pokračovat ve školních dílnách.
Závěr roku patřil jako v předchozích letech sportovně-vědomostnímu dnu Pevnost Boyard. Stejně jako minulý rok se plnily různé vědomostní a sportovní úkoly v týmech. Členové týmů byli rozděleni podle různého věku. Cílem bylo získat indicie, které byly nezbytné k vyluštění konečné tajenky. V této soutěži bylo vidět, jak někteří starší členové ochotně pomáhali svým mladším kamarádům v týmu. 

Mgr. Magdaléna Hašková 

úřední e-deska

úřední e-deska

Britské centrum JU

Ekoškola

Nenech to být