naše logo

menu

úvodní stránka
kontakty
o nás
dokumenty
sdružení rodičů
školní poradenství

projekty

program Ekoškola

3. mateřská škola
6. mateřská škola
školní jídelna
pronájem
stravovací služby
fotogalerie
ze života školy
úspěchy žáků
kroužky
školská rada
mládežnický hokej
mládežnický fotbal
ochrana osobních údajů
napište nám
autor stránek
 

Ze života školy


2. stupeň – leden 2018

Leden se nesl ve znamení zimních radovánek a olympijských soutěží. Týden po skončení vánočních prázdnin odjeli žáci 7. ročníků na lyžařský výcvik na šumavský Zadov. Děti byly podle zdatnosti rozděleny do tří družstev a lyžovaly v tamním lyžařském areálu Kobyla. Sněhové podmínky jim přály, bylo možno se zúčastnit celé řady sportovních soutěží a her. Dětem se zde líbilo, všichni ocenili vybavení pokojů, kde nechyběla ani televize a kladně hodnotili i stravu v hotelové restauraci. Na svahu se lyžovalo každý den, kromě jednoho, odpočinkového dne, kdy se šlo na procházku. Děti si prohlédly okolí Zadova a navštívily místní cukrárnu. Ani večer se nikdo nenudil. Poslední večer patřil diskotéce, kterou si děti samy zorganizovaly a připravily si řadu soutěží a her.
Ve druhém a třetím lednovém týdnu probíhala školní kola olympiády z českého a anglického jazyka. Vítězi ve školním kole z českého jazyka se stali Filip Hořejší z 9.B a Tereza Pěničková z 8.B. Z anglického jazyka vyhráli Valentýna Mrázová z 8.A a Dominik Pavlíček z 7.B. Všichni žáci postupují do okresního kola v DDM Písek.
V úterý 30. ledna proběhl ve škole pro žáky a žákyně 7. ročníků výchovný program o dospívání „Svět proměn, který navazoval na učivo v předmětu Výchova ke zdraví. Odborná beseda byla vedena odděleně pro chlapce a děvčata. Žáci zde získali další vědomosti o anatomii a fyziologii lidského těla, zabývali se otázkami dospívání a hovořili o budoucí rodičovské roli.

Mgr. Magdaléna Hašková
 

úřední e-deska

úřední e-deska

Britské centrum JU

Ekoškola

Nenech to být