veřejné zakázky

2. stupeň – leden 2018

Leden se nesl ve znamení zimních radovánek a olympijských soutěží. Týden po skončení vánočních prázdnin odjeli žáci 7. ročníků na lyžařský výcvik na šumavský Zadov. Děti byly podle zdatnosti rozděleny do tří družstev a lyžovaly v tamním lyžařském areálu Kobyla. Sněhové podmínky jim přály, bylo možno se zúčastnit celé řady sportovních soutěží a her. Dětem se zde líbilo, všichni ocenili vybavení pokojů, kde nechyběla ani televize a kladně hodnotili i stravu v hotelové restauraci. Na svahu se lyžovalo každý den, kromě jednoho, odpočinkového dne, kdy se šlo na procházku. Děti si prohlédly okolí Zadova a navštívily místní cukrárnu. Ani večer se nikdo nenudil. Poslední večer patřil diskotéce, kterou si děti samy zorganizovaly a připravily si řadu soutěží a her.
Ve druhém a třetím lednovém týdnu probíhala školní kola olympiády z českého a anglického jazyka. Vítězi ve školním kole z českého jazyka se stali Filip Hořejší z 9.B a Tereza Pěničková z 8.B. Z anglického jazyka vyhráli Valentýna Mrázová z 8.A a Dominik Pavlíček z 7.B. Všichni žáci postupují do okresního kola v DDM Písek.
V úterý 30. ledna proběhl ve škole pro žáky a žákyně 7. ročníků výchovný program o dospívání „Svět proměn, který navazoval na učivo v předmětu Výchova ke zdraví. Odborná beseda byla vedena odděleně pro chlapce a děvčata. Žáci zde získali další vědomosti o anatomii a fyziologii lidského těla, zabývali se otázkami dospívání a hovořili o budoucí rodičovské roli.