1. stupeň – leden 2018

Hned zkraje ledna k nám zavítal Bovýsek, maskot, jehož děti přímo milují! Přinesl nám spoustu ovoce a zeleniny, zábavných kvízů a drobných dárečků. Už se těšíme na Bovýska napřesrok!
Africké rytmy od skutečných Afričanů jsme si užili v zajímavém výukovém programu. Dozvěděli jsme se mnoho o fauně a flóře nebo také o tom, jak to v africké škole chodí. Nejvíc se dětem líbilo bubnování na bubny, které si i závěrem mohly vyzkoušet a snad úplně největší úspěch sklidilo tančení na způsob afrických bojovníků. Program nás velmi zaujal!
Nechybí ani zpráva ze sportu, naši chlapci se zúčastnili krajského florbalového turnaje, který se konal v Soběslavi. Hoši získali bronzové medaile, na které jsou náležitě pyšní! Reprezentovali nás: Adam Novák (brankář), Matyáš Humeník, Martin Smetana, Vojtěch Bečvář, Jan Ingriš, Antonín Řehoř, Luboš Marek, Vladislav Kůra, Jindřich Král a Jonáš Háb.
Dívky rovněž excelovaly! V okresním turnaji ve vybíjené, získaly nádherné druhé místo! Stříbrné placky si děvčata odnesla ve složení: Marie Strnadová, Kamila Šilhanová, Julie Zedníčková, Karin Čechotová, Nela Vitteková, Kateřina Kultová, Eliška Kašová, Gabriela Cvrková a Adéla Kroupová, Anežka Masáčková, Zdeňka Mžíková, Elena Střízková.

Mgr. Markéta Jiříková