veřejné zakázky

Školní družina – únor 2018

Únor je měsícem poklidným. Díky zimě vydržíme venku méně, a tak máme větší čas na vyrábění. U nás jsme měli kočičí dny. Nejdříve jsme jedny kočky motali z vlny a papíru a pak druhé šili. Na Valentýna jsme tvořili různá přání a srdíčkového šneka.
Dále jsme si mohli v praxi zopakovat zásady 1. pomoci, nově se naučit vzájemně si obvázat ruce, nohy a dokonce i hlavu. Znalost důležitých telefonních čísel pro případ záchrany zdraví, někdy i života, by měla být pro nás samozřejmostí. V neposlední řadě jsme se také názorně naučili na panence, jak správně použít dlaně k rozdýchání člověka. Děti byly velice překvapené z toho, jak je to fyzicky náročná práce. Nakonec jsme si popovídali o situacích, kdy je možné tyto získané znalosti a dovednosti využít. Dětem se nejvíce líbilo obvazování, při kterém byly velice aktivní.
A přišel karneval, kde jste mohli vidět tancovat boxera s princeznou, nebo žokejku s kostlivcem. Krásné masky tančily, soutěžily a plně si to užívaly.
A my se teď těšíme na velikonoce!

My ze ŠD