veřejné zakázky

1. stupeň – únor 2018

Zimy je potřeba využít! Své o tom vědí děti z Masarykovy školy. Již prvňáčci se zúčastnili jednodenního lyžařského kurzu na Šumavské Kvildě. Taktéž si své lyžařské dovednosti zopakovaly i děti z druhé třídy. Týdenní lyžařský pobyt podnikly děti z 3. A a z 3. B na Zadově. Dětem se sportování na sněhu velmi líbí a už se těší na další sezonu.

Tvořivé dílny, každoročně pořádaný projekt, se těší velké oblibě žáků. Tímto projektem se zabývá celá škola včetně učitelů. Děti si vybírají stanoviště, kde se celý den učí praktickému vyučování a výrobek si na koci dne odnáší s sebou. Letošní téma projektového dne neslo název „Svět kolem nás“. Děti si vyzkoušely například pečení kynutých koláčků, výrobu fotorámečku nebo třeba pletení košíku z pedigu.

Sněhuláci pro Afriku, charitativní akce, které se pravidelně účastní 3. A. Tím, že děti postaví sněhuláka a zašlou drobný příspěvek na konto, přispějí africkým dětem na nákup a opravu kol.

Mgr. Markéta Jiříková