veřejné zakázky

2. stupeň – březen 2018

Dne 13. března se žáci sedmého ročníku v rámci předmětu Svět práce účastnili dvouhodinového programu "Zdravá Pětka". Jedná se o celorepublikový vzdělávací program pro děti základních škol, který je zaměřen na zdravý životní styl, především v oblasti zdravého stravování. Lektoři Zdravé Pětky seznamují děti na základních školách zábavnou a interaktivní formou se zásadami zdravého stravování. Ve školní kuchyni si pak žáci pod vedením paní lektorky mohli samostatně připravit zdravou svačinu. Jednalo se o tortillu se zeleninou, šunkou a jogurtovým dipem. Všem tato netradiční svačinka chutnala.
Dne 23. března uspořádala naše škola společně s hokejovým klubem IHC Písek hokejové dopoledne, které mělo završit letošní hokejovou sezónu. Na ledě se utkaly dva týmy - Modří proti Žlutým. První část utkání patřila mladším žákům, kteří sehráli zápas na třikrát patnáct minut. Ve druhé části změřili své síly starší žáci, kteří se utkali v duelu rovněž na třikrát patnáct minut. Góly za oba zápasy se sčítaly a konečný výsledek Modří – Žlutí byl 10:10. O vítězi měly nakonec rozhodnout samostatné nájezdy, kde skóroval pouze Matěj Kozák ze žlutého družstva, čímž bylo potvrzeno vítězství Žlutých. Jak mladí hokejisté, tak i fanoušci si celé sportovní dopoledne na zimním stadionu náležitě užili.
Škaredá středa před Velikonoci patřila na celé naší škole dnu zajímavých a neobvyklých účesů. Někteří, zejména žáci šestých ročníků, se v jejich tvorbě náležitě vyřádili.