naše logo

menu

úvodní stránka
kontakty
o nás
dokumenty
sdružení rodičů
školní poradenství

projekty

program Ekoškola

3. mateřská škola
6. mateřská škola
školní jídelna
pronájem
stravovací služby
fotogalerie
ze života školy
úspěchy žáků
kroužky
školská rada
mládežnický hokej
mládežnický fotbal
ochrana osobních údajů
napište nám
autor stránek
 

Ze života školy


2. stupeň - duben 2018

Na začátku dubna se žáci druhého stupně vypravili do kina Portyč, kde se konalo představení dvojice známých cestovatelů. Zeměpisně-naučný pořad, který je každoročně pořádán, nabídla pelhřimovská agentura Pohodáři. Vyprávění bylo komentováno a doplněno fotografiemi a zážitky z cest po blízkém Polsku.
V příjemném duchu se nesla i druhá polovina měsíce. Dne 18. dubna se žáci druhého stupně zúčastnili sportovní soutěže Odznak všestrannosti, kde soutěžili v různých atletických disciplínách. Jiří Balogh zde získal úspěšné 2. místo a postoupil tak do krajského kola v Táboře.
Dne 24. dubna se konal na celé naší škole Projektový den EVVO. Všichni se vydali na celou řadu míst, kde pozorovali přírodu, zhlédli odbornou exkurzi nebo se věnovali takovým aktivitám, které souvisejí se životním prostředím a ekologií. Žáci druhého stupně navštívili např. Koněpruské jeskyně, Městskou elektrárnu v Písku, Zemský hřebčinec, Lesovnu a další zajímavá místa. 
V závěru měsíce se trénovalo i na blížící se okresní kolo Dopravní soutěže mladých cyklistů. Děti si nejen zdokonalovaly cyklistické dovednosti v terénu, ale i upevňovaly znalosti o provozu na pozemních komunikacích. Cílem bylo podnítit jejich zájem o dopravní výchovu a zopakovat si poskytnutí první pomoci. 

Mgr. Magdaléna Hašková

 


 

úřední e-deska

úřední e-deska

Britské centrum JU

Ekoškola

Nenech to být