2. stupeň – květen 2018

Dne 2. května se žáci naší školy zúčastnili hudebního vystoupení „Putování s Révou“. Cimbálová hudební skupina z Moravy se žákům snažila přiblížit cimbálovou muziku, neboť většina z nich tento druh hudby neposlouchá. Ukázali dětem, že na klasické hudební nástroje, jako je cimbál, housle, viola, kontrabas a klarinet, lze zahrát nejen typické moravské písně, ale i skladby z populární a vážné hudby. Bylo možno si poslechnout díla od skupiny Beatles, Smetanovu Vltavu nebo Jóžina z Bážin.
O pár dnů později, dne 11. května se žáci 8. a 9. tříd v rámci programu Cipískoviště zúčastnili závodu Dračích lodí. Jako každý rok závodili na řece Otavě žáci a studenti píseckých základních a středních škol. Jako čtvrtá dorazila do cíle naše loď Enterprise a na sedmém místě skončila posádka Garrigue.
V rámci projektového dne „Mimořádné události a doprava“ navštívili 17. května naši školu zástupci Integrovaného záchranného systému města Písek. Děti si tak mohly prohlédnout sanitku, hasičský vůz nebo se zúčastnit přednášky Policie ČR. Později na děti čekala doprovodná dopravní akce „Ride wheel show“, kde bylo možno vidět akrobatické kousky na kole, dozvědět se něco o povinné výbavě cyklisty a o bezpečné jízdě na silnici.