naše logo

menu

úvodní stránka
kontakty
o nás
dokumenty
sdružení rodičů
školní poradenství

projekty

program Ekoškola

3. mateřská škola
6. mateřská škola
školní jídelna
pronájem
stravovací služby
fotogalerie
ze života školy
úspěchy žáků
kroužky
školská rada
mládežnický hokej
mládežnický fotbal
ochrana osobních údajů
napište nám
autor stránek
 

Ze života školy


2. stupeň – květen 2018

Dne 2. května se žáci naší školy zúčastnili hudebního vystoupení „Putování s Révou“. Cimbálová hudební skupina z Moravy se žákům snažila přiblížit cimbálovou muziku, neboť většina z nich tento druh hudby neposlouchá. Ukázali dětem, že na klasické hudební nástroje, jako je cimbál, housle, viola, kontrabas a klarinet, lze zahrát nejen typické moravské písně, ale i skladby z populární a vážné hudby. Bylo možno si poslechnout díla od skupiny Beatles, Smetanovu Vltavu nebo Jóžina z Bážin.
O pár dnů později, dne 11. května se žáci 8. a 9. tříd v rámci programu Cipískoviště zúčastnili závodu Dračích lodí. Jako každý rok závodili na řece Otavě žáci a studenti píseckých základních a středních škol. Jako čtvrtá dorazila do cíle naše loď Enterprise a na sedmém místě skončila posádka Garrigue.
V rámci projektového dne „Mimořádné události a doprava“ navštívili 17. května naši školu zástupci Integrovaného záchranného systému města Písek. Děti si tak mohly prohlédnout sanitku, hasičský vůz nebo se zúčastnit přednášky Policie ČR. Později na děti čekala doprovodná dopravní akce „Ride wheel show“, kde bylo možno vidět akrobatické kousky na kole, dozvědět se něco o povinné výbavě cyklisty a o bezpečné jízdě na silnici.

Mgr. Magdaléna Hašková
 

úřední e-deska

úřední e-deska

Britské centrum JU

Ekoškola

Nenech to být