1. stupeň – květen 2018

Zahradní slavnost aneb Dětský den - jsme si užili na naší školní zahradě za doprovodu pěveckého sboru a spousty sportovních a relaxačních stanovišť. Počasí se vydařilo, soutěže se vyvedly a úsměvy na tvářích našich malých školáků nám byly největší odměnou.
Pasování na čtenáře – naši prvňáčci se již stali čtenáři. Kdo jiný je mohl přezkoušet než paní knihovnice v Městské knihovně v Písku. Všichni prvňáčci prošli a vysloužili si za to čtenářský diplom. Kromě prokázání dovednosti čtení děti zhlédly dramatickou ukázku a podílely se na vymýšlení příběhu. Dětem se v knihovně velmi líbilo!
Besip – jak se správně pohybovat na kole v silničním provozu, jakou mají mít cyklisté výbavu a jaké mají dodržovat zásady, to vše se děti dozvěděly zábavnou formou plnou praktických i exhibičních ukázek jízdy na kole od Bezpečnosti silničního provozu ministerstva ČR.
IZS – na Výstavišti v Písku byly ke zhlédnutí všechny složky integrovaného záchranného systému. Na jednom místě jsme si zblízka prohlédli hasičské, policejní a záchranářské vozy. Nejvíce děti ocenily, když se mohly do příslušných vozidel posadit.

Mgr. Markéta Jiříková