naše logo

menu

úvodní stránka
kontakty
o nás
dokumenty
sdružení rodičů
školní poradenství

projekty

program Ekoškola

3. mateřská škola
6. mateřská škola
školní jídelna
pronájem
stravovací služby
fotogalerie
ze života školy
úspěchy žáků
kroužky
školská rada
mládežnický hokej
mládežnický fotbal
ochrana osobních údajů
napište nám
autor stránek
 

program Ekoškola


Podzimní aktivity Ekoškoly

Zasaďme Česko
Naše škola se zapojila do akce Zasaďme Česko. Realizoval ji spolek Voda a zeleň Písek ve spolupráci s městem. Několik tříd z 1. i 2.stupně zasadilo již vzrostlý asi 10letý strom u řeky a v parku u Václava. Sázeli jsme jasany, javory, lípy či buky. Pan Konfršt z odboru životního prostředí vše příkladně vysvětlil po stránce environmentální a pan Gareis zajistil po stránce technické. Všichni pracovníci městských služeb byli maximálně vstřícní, milí a myslím, že tato forma spolupráce je velmi těšila. Mnohé děti poprvé v životě držely v ruce rýč, omotávaly strom jutou nebo zatloukaly kůly kalačem. Nadšení neskrývali malí žáčci i ti starší. O nástroje se pečlivě střídali a každý chtěl alespoň trochu pomoci. Stromy změnily prostředí, byly k nám dovezeny z Mělnicka a my jim budeme fandit, aby zvládly boj s obdobím suchých let. Budeme je zejména první rok chodit zalévat a rádi bychom ke stromům přidělali informační cedule.

Kaštany a ptáci a zahrada
V listopadu jsme vybrali 500 kg kaštanů, které si odvezla Lesní správa města Písku. Poslouží jako krmivo pro zvěř.
Do mateřských škol i na zahradu základní školy byla instalována krmítka. Většina tříd donesla krmení pro ptáky a určená služba se bude starat o pravidelný přísun krmení do krmítek. Žáci také pracují na protinárazových ochranách do oken.
V rámci hodin světa práce jsme se pustili do opravy suché zídky, vyčistili jsme jezírko a záhony vypleli, zryli nebo zamulčovali.

Mgr. D. Vovesná


 

 

úřední e-deska

úřední e-deska

Britské centrum JU

Ekoškola

Nenech to být