Setkání jihočeských Ekoškol

Naše škola se stala místem setkání pro seminář Dobré praxe, kterého se zúčastnilo dalších 6 jihočeských Ekoškol. Některé školy pracují v programu Ekoškola již dlouho, některé do něj vstoupily letos.
Na úvod měli žáci Ekotýmu zjistit co nejvíce informací o jiném Ekotýmu a představit ho ostatním. Následně se žáci Ekotýmu učili, jak zařadit do plánu tradiční aktivity školy, které nevycházejí z analýzy. Učitelé si mezitím předávali zkušenosti a pomáhali si v řešení problémů.
Po obědě následovala prohlídka školy. V odpoledním programu si všichni vyzkoušeli role účastníků vymyšlené panelové diskuse, která vyústila v referendum, zda stavět či nestavět sportovní a kulturní komplex v malé obci Jahodník.
Žáci ocenili zábavnou formu. Děkujeme sdružení Tereza, které je hlavním koordinátorem všech Ekoškol za organizaci semináře.

Ing. D. Vovesná