naše logo

menu

úvodní stránka
kontakty
o nás
dokumenty
sdružení rodičů
školní poradenství

projekty

program Ekoškola

3. mateřská škola
6. mateřská škola
školní jídelna
pronájem
stravovací služby
fotogalerie
ze života školy
úspěchy žáků
kroužky
školská rada
mládežnický hokej
mládežnický fotbal
ochrana osobních údajů
napište nám
autor stránek
 

program Ekoškola


Ekoparlamentní akce

Ve středu 20.2. po vyučování měli žáci Ekoparlamentu možnost prohlídky technického zázemí školy. V počtu asi 20 žáků je provázel pan ředitel a pan školník. Navštívili archiv, půdu, sklepní prostory a výměník. Nejvíce se jim líbila půda, kterou označili jako výborný prostor pro únikové hry. :-)

Ve čtvrtek 21.2. se uskutečnil na naší škole Den mateřského jazyka. Žáci se dozvěděli, kolika jazyky se mluví, co je to mrtvý jazyk, hledali internacionalismy a dále si vymýšleli různé hrátky s naším krásným jazykem.

14. března proběhl Den pí. Žáci 8. a 9. ročníků měli možnost experimentálně zjišťovat tuto obdivuhodnou matematickou konstantu. V 8.D upekla paní učitelka Sigmundová banánový dort a měřením se dostali na toto číslo s přesností jednoho desetinného místa. V 8.C si vytvořili týmy a pomocí provázku a délkových měřidel určovali konstantu pí u vybraných kruhových těles. Dále podnikli soutěž o zapamatování si největšího počtu desetinných míst této konstanty. Nejlepší skupina si zapamatovala 22 čísel.

Ve středu 27.3. po vyučování navštívili žáci Ekoparlamentu bezobalový obchod v Soukenické ulici. Přivítal nás pan Koreš v malém útulném krámku, který patří mezi 40 takovýchto obchodů v ČR. Pro písecké zákazníky funguje již 2 roky a klientela stále narůstá. Pan Koreš nám vysvětlil, že zboží nakupují prioritně od nejbližších dodavatelů, také je pro ně důležité složení výrobků a cena. Specializují se na trvanlivé potraviny jako sušené ovoce, ořechy, koření, luštěniny, obiloviny, mouky, olivový olej, kosmetika, čistící a prací prostředky. Zákazník si přinese své vlastní obaly, do kterých je mu zboží odváženo. Děti si ponejvíce kupovaly kukuřici na popcorn nebo sušenky. Vše do vlastních nádob. Milá byla možnost ochutnávky sušeného ovoce, které chutnalo všem. Exkurze splnila naše očekávání a těšíme se na další.

Ing. D. Vovesná

 


 

úřední e-deska

úřední e-deska

Britské centrum JU

Ekoškola

Nenech to být