Ekoparlamentní akce

Ve středu 20.2. po vyučování měli žáci Ekoparlamentu možnost prohlídky technického zázemí školy. V počtu asi 20 žáků je provázel pan ředitel a pan školník. Navštívili archiv, půdu, sklepní prostory a výměník. Nejvíce se jim líbila půda, kterou označili jako výborný prostor pro únikové hry. :-)

Ve čtvrtek 21.2. se uskutečnil na naší škole Den mateřského jazyka. Žáci se dozvěděli, kolika jazyky se mluví, co je to mrtvý jazyk, hledali internacionalismy a dále si vymýšleli různé hrátky s naším krásným jazykem.

14. března proběhl Den pí. Žáci 8. a 9. ročníků měli možnost experimentálně zjišťovat tuto obdivuhodnou matematickou konstantu. V 8.D upekla paní učitelka Sigmundová banánový dort a měřením se dostali na toto číslo s přesností jednoho desetinného místa. V 8.C si vytvořili týmy a pomocí provázku a délkových měřidel určovali konstantu pí u vybraných kruhových těles. Dále podnikli soutěž o zapamatování si největšího počtu desetinných míst této konstanty. Nejlepší skupina si zapamatovala 22 čísel.

Ve středu 27.3. po vyučování navštívili žáci Ekoparlamentu bezobalový obchod v Soukenické ulici. Přivítal nás pan Koreš v malém útulném krámku, který patří mezi 40 takovýchto obchodů v ČR. Pro písecké zákazníky funguje již 2 roky a klientela stále narůstá. Pan Koreš nám vysvětlil, že zboží nakupují prioritně od nejbližších dodavatelů, také je pro ně důležité složení výrobků a cena. Specializují se na trvanlivé potraviny jako sušené ovoce, ořechy, koření, luštěniny, obiloviny, mouky, olivový olej, kosmetika, čistící a prací prostředky. Zákazník si přinese své vlastní obaly, do kterých je mu zboží odváženo. Děti si ponejvíce kupovaly kukuřici na popcorn nebo sušenky. Vše do vlastních nádob. Milá byla možnost ochutnávky sušeného ovoce, které chutnalo všem. Exkurze splnila naše očekávání a těšíme se na další.

Ing. D. Vovesná