naše logo

menu

úvodní stránka
kontakty
o nás
dokumenty
sdružení rodičů
školní poradenství

projekty

program Ekoškola

3. mateřská škola
6. mateřská škola
školní jídelna
pronájem
stravovací služby
fotogalerie
ze života školy
úspěchy žáků
kroužky
školská rada
mládežnický hokej
mládežnický fotbal
ochrana osobních údajů
napište nám
autor stránek
 

Ze života školy


2. stupeň – Září 2019

Dne 17. září se žáci třídy 6. C zúčastnili podzimní cykloexkurze podél řeky na Benešovský mlýn u Heřmaně. I přes velmi deštivé a chladné počasí všichni společně s paní učitelkou vyjeli do terénu. Na cestě si zahráli s míčem, aby se zahřáli a v cíli se odměnili dobrým jídlem a horkým nápojem. Po cestě děti poznávaly a sbíraly houby, které dovezly svým rodičům jako vzpomínku z třídního výletu. 
V rámci energetické soutěže se v polovině září tým vybraných žáků ze 7. – 9. ročníků zúčastnil odborných přednášek na Jihočeské univerzitě v Českých Budějovicích. Děti z naší školy měly možnost setkat se s odborníky a strávit tak den na vysoké škole. Všichni opravdu vzorně reprezentovali naši školu a pohotově reagovali na kladené otázky.
Dne 24. září se konala vědomostní soutěž Mistr Jan Hus následníkům. Z každého ročníku byl vybrán jeden žák jak z prvního, tak i z druhého stupně. Děti měly prokázat různé praktické znalosti a vědomosti. 
Na konci měsíce se žáci Ekoparlamentu v rámci projektu „Poznáváme Slepičí hory“ od 25. – 27. září vypravili na třídenní environmentálně-poznávací pobyt na Šumavu. Jednalo se o aktivity zaměřené na poznávání lesa, průzkum skalního městečka a jiné. Všichni byli ubytováni v areálu dětského letního tábora u Benešova nad Černou. Svou poznávací cestu začali okružní trasou lesní divočinou, poté vystoupili na vrchol hory Slepice. V dalších dnech šli na výlet do údolí Černé a prohlédli si zříceninu hradu Sokolčí. Všem se exkurze moc líbila.

Mgr. Magdaléna Hašková

 

úřední e-deska

úřední e-deska

Britské centrum JU

Ekoškola

Nenech to být