naše logo

menu

úvodní stránka
kontakty
o nás
dokumenty
sdružení rodičů
školní poradenství

projekty

program Ekoškola

3. mateřská škola
6. mateřská škola
školní jídelna
pronájem
stravovací služby
fotogalerie
ze života školy
úspěchy žáků
kroužky
školská rada
mládežnický hokej
mládežnický fotbal
ochrana osobních údajů
napište nám
autor stránek
 

Ze života školy


2. stupeň – listopad 2019

Listopad byl opravdu bohatý měsíc na zážitky a úspěchy. Naše škola se zapojila do akce „Zasaďme Česko“, která byla realizována spolkem Voda a zeleň Písek ve spolupráci s naším městem. Několik tříd z prvního a druhého stupně zasadilo již vzrostlý, asi desetiletý strom u řeky a v parku u Václava. Sázely se jasany, javory, lípy nebo buky. Mnohé děti poprvé v životě držely v ruce rýč, omotávaly strom jutou nebo zatloukaly kůly kalačem. Nadšení neskrývali jak mladší, tak starší žáci. O nástroje se střídali a každý chtěl alespoň trochu pomoci. Stromy budou děti zejména první rok chodit zalévat a v budoucnu se objeví i informační tabule. 
Dne 21.11.2019 se konalo okresní finále dívek ve florbale. Krásné 1. místo a postup do krajského kola v Táboře si vybojovalo družstvo starších žákyň a 3. místo družstvo mladších žákyň. O pár dnů později dalšího florbalového úspěchu dosáhli naši starší žáci v okresním kole ve florbale, které se konalo 28. 11. 2019. Naši se probojovali až do finále, ve kterém potrápili suverénní vítěze ze ZŠ TGM Milevsko. Všem družstvům gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy.
Ve stejný den se v odpoledním vyučování Světa práce žáci z 8. třídy zúčastnili exkurze pořádané Jihočeskou hospodářskou komorou. Děvčata navštívila firmu Kvalitex, kde je provedl její majitel. Po prohlídce provozu si vyrobila polštářek a viděla výrobu povlečení. Chlapci byli v opravárenských dílnách ČSAD Písek a zapojili se zde do soutěže v montážních činnostech.
Poslední listopadový pátek se žáci 7. třídy vypravili na ZŠ Svobodná. Konaly se zde šicí dílny, kde si děvčata mohla ušít pytlík a chlapci sestavit obrázek. Všem se exkurze velmi líbila a strávili zde hezký předadventní čas.

Mgr. Magdaléna Hašková
 

úřední e-deska

úřední e-deska

Britské centrum JU

Ekoškola

Nenech to být