naše logo

menu

úvodní stránka
kontakty
o nás
dokumenty
sdružení rodičů
školní poradenství

projekty

program Ekoškola

3. mateřská škola
6. mateřská škola
školní jídelna
pronájem
stravovací služby
fotogalerie
ze života školy
úspěchy žáků
kroužky
školská rada
mládežnický hokej
mládežnický fotbal
ochrana osobních údajů
napište nám
autor stránek
 

Ze života školy


2. stupeň – září 2018

Začátek nového školního roku přinesl řadu sportovních, kulturních i ekologických akcí. Třídní zástupci Ekoparlamentu se zúčastnili třídenní ekologické cesty na Třeboňsko. Tato exkurze byla zaměřena na pozorování a výzkum starých stromů, hráze a ekosystém třeboňských rybníků, vodní živočichy a rostliny. Děti navštívily přírodní památku Branské doubí, zavítaly do záchranné stanice zvířat a naučily se rozpoznat např. hálku, klešťanku, bruslařku, bublinatku, orobinec, zevar, čelistnatku a další. 
Dne 25. září se konala vědomostní soutěž "Mistr Jan Hus následovníkům", která byla věnována 100. výročí vzniku Československa. Za podpory města Písek si porovnaly znalosti týmy základních škol. Soutěž byla zaměřena na praktické znalosti a vědomosti žáků a historická data z období vzniku naší republiky před 100 lety. Vybraní žáci z druhého stupně se zúčastnili této soutěže.
V závěru měsíce září si některé z dětí vyzkoušely svou zdatnost v přespolním běhu v Poháru Rozhlasu. V této soutěži bylo možno ukázat atletické dovednosti. Starší žáci obdrželi krásné 2. místo a mladší žáci 3. místo. 

Mgr. Magdaléna Hašková


 

úřední e-deska

úřední e-deska

Britské centrum JU

Ekoškola

Nenech to být