2. stupeň – listopad 2018

Listopad byl věnován umění i sportu. V pátek 9. listopadu se žáci třídy 8. A zúčastnili pietního aktu k uctění památky veteránů nejen z první a druhé světové války na Lesním hřbitově v Písku. Stejný den pak navštívily deváté ročníky výstavu Vzdělání a řemeslo v Českých Budějovicích. Tento veletrh je každoročně určen pro žáky posledních ročníků základních škol, kterým má pomoci při rozhodování o výběru jejich dalšího studia. Žáci zde mohli bezplatně získat informace o studijních a učebních oborech na středních školách a učilištích v Jihočeském kraji. Žáci, studenti a jejich učitelé ochotně zodpovídali informace a ukazovali své výrobky.
Je nutno zmínit i prezentaci výtvarných prací vybraných žáků naší školy na výstavě „Adventní malování aneb Těšíme se na Vánoce“ na Velkém náměstí v Písku. Tato výtvarná soutěž je určena pro děti ZŠ a ZUŠ z Písku a okolí. Letošní rok je věnován tématu „První československé Vánoce po vzniku republiky“. Tato výstava má podpořit oslavy 100 let české státnosti a řada žáků úspěšně reprezentuje naši školu svými výtvarnými díly.
V rámci dějepisného semináři navštívily děti komentovanou výstavu Dvě koruny Karla IV. V Prácheňském muzeu v Písku si prohlédly kopie Svatováclavské koruny a císařské koruny Svaté říše římské.
Ve sportu obsadili starší žáci osmých a devátých ročníků hezké třetí místo v okresní soutěži ve florbale.