2. stupeň – prosinec 2018

Prosinec byl plný rozmanitých aktivit. V úterý 4. prosince navštívili žáci osmých tříd naší školy Střední průmyslovou školu a Vyšší odbornou školu ve Volyni. Tématem prohlídky byly obnovitelné zdroje. Nejdříve absolvovali interaktivní přednášku, kde se dozvěděli o všech možnostech obnovitelných zdrojů a o tom, jak je škola energeticky soběstačná. Poté si sami mohli vyzkoušet termokameru, auto poháněné vodíkem nebo princip fungování solárních panelů. V dílnách školy bylo možno pozorovat a vyzkoušet si, jak fungují jednotlivé stroje. V závěru celé prohlídky byly představeny jednotlivé studijní obory. Výlet do Volyně se žákům velmi líbil.
Následující den patřil na naší škole mikulášské nadílce. Žáci a žákyně z devátých ročníků se převlékli do masek a navštívili žáky na prvním stupni. Ti, kteří se celý rok snažili, byli Mikulášem obdarováni sladkou odměnou.
Závěr roku patřil jako již v předchozích letech sportovně-vědomostnímu dnu Pevnost Boyard. Stejně jako minulý rok se plnily různé vědomostní a sportovní úkoly v týmech. Členové týmů byli rozděleni podle různého věku. Cílem bylo získat indicie, které byly nezbytné k vyluštění konečné tajenky.