2. stupeň – leden 2019

Měsíc leden byl ve znamení olympiád a sportu. Na začátku ledna se žákyně 8. a 9. ročníků zúčastnily florbalové soutěže ve sportovní hale, kde obdržely 5. místo.
Ve druhém a třetím lednovém týdnu probíhala školní kola olympiád z dějepisu a z anglického jazyka. Vítězem školního kola z dějepisu se stal Petr Lidinský, který úspěšně postoupil do okresního kola v DDM. Umístil se zde na 5. místě a pokračuje dále do kola krajského. Z anglického jazyka byli úspěšní Petr David Vachta, Dominik Pavlíček nebo Valerie Mrázová, kteří postupují do okresního kola v DDM Písek.
V posledním lednovém týdnu, pár dnů před koncem 1. pololetí, odjeli žáci 7. ročníků na lyžařský výcvik na šumavské Lipno nad Vltavou. Děti byly podle zdatnosti rozděleny do tří družstev a lyžovaly v tamním lyžařském areálu. Sněhové podmínky jim přály, bylo možno se zúčastnit celé řady sportovních soutěží a her. Na svahu se lyžovalo každý den, rovněž žáci navštívili i tamní aquapark.