2. stupeň – březen 2019

Začátek března si děti užívaly zaslouženého volna odpočinkem na jarních prázdninách. Hned po jejich skončení se ve sportovní hale v Písku konalo okresní finále v basketbalu. Zde obsadili chlapci z druhého stupně 2. místo a dívky pak 3. místo. Úspěšný byl i žák Petr Lidinský, který v krajském kole dějepisné olympiády v Českých Budějovicích obsadil krásné 3. místo.
V předmětu Svět práce navštívili žáci 8. ročníku Prácheňské muzeum v Písku. Až do měsíce května se zde koná výstava Jitex 70. Je zde k vidění retro oblečení, které se podařilo shromáždit s pomocí veřejnosti. Názorně si mohli prohlédnout, jak se lidé oblékali před rokem 1989.
14. března proběhl den s matematickou konstantou "Π\"". V 8.D upekla paní učitelka Sigmundová banánový dort a měřením se žáci dostali na toto číslo s přesností jednoho desetinného místa. V 8.C určovaly děti tuto konstantu v týmech, kde si nejlepší skupina zapamatovala 22 čísel.
Konec března patřil návštěvě bezobalového obchodu v Soukenické ulici v Písku. Obchod se zaměřuje na prodej trvanlivých potravin jako luštěniny, ořechy, obiloviny a další. Děti zde uvítaly i ochutnávku výborného sušeného ovoce.