naše logo

menu

úvodní stránka
kontakty
o nás
dokumenty
sdružení rodičů
školní poradenství

projekty

program Ekoškola

3. mateřská škola
6. mateřská škola
školní jídelna
pronájem
stravovací služby
fotogalerie
ze života školy
úspěchy žáků
kroužky
školská rada
mládežnický hokej
mládežnický fotbal
ochrana osobních údajů
napište nám
autor stránek
 

Ze života školy


2. stupeň – březen 2019

Začátek března si děti užívaly zaslouženého volna odpočinkem na jarních prázdninách. Hned po jejich skončení se ve sportovní hale v Písku konalo okresní finále v basketbalu. Zde obsadili chlapci z druhého stupně 2. místo a dívky pak 3. místo. Úspěšný byl i žák Petr Lidinský, který v krajském kole dějepisné olympiády v Českých Budějovicích obsadil krásné 3. místo.
V předmětu Svět práce navštívili žáci 8. ročníku Prácheňské muzeum v Písku. Až do měsíce května se zde koná výstava Jitex 70. Je zde k vidění retro oblečení, které se podařilo shromáždit s pomocí veřejnosti. Názorně si mohli prohlédnout, jak se lidé oblékali před rokem 1989.
14. března proběhl den s matematickou konstantou "Π\"". V 8.D upekla paní učitelka Sigmundová banánový dort a měřením se žáci dostali na toto číslo s přesností jednoho desetinného místa. V 8.C určovaly děti tuto konstantu v týmech, kde si nejlepší skupina zapamatovala 22 čísel.
Konec března patřil návštěvě bezobalového obchodu v Soukenické ulici v Písku. Obchod se zaměřuje na prodej trvanlivých potravin jako luštěniny, ořechy, obiloviny a další. Děti zde uvítaly i ochutnávku výborného sušeného ovoce.

Mgr. Magdaléna Hašková
 

úřední e-deska

úřední e-deska

Britské centrum JU

Ekoškola

Nenech to být