2. stupeň – duben 2019

Měsíc duben byl na aktivity opravdu bohatý. Začátkem měsíce se konal program "Vzpoura úrazům", který byl zaměřený na prevenci dětských úrazů a nehod. Projekt je založen na setkáních žáků s handicapovanými lidmi a bývalými sportovci. Tito lidé jsou sami po úrazu upoutáni na invalidní vozík nebo se s následky úrazu celoživotně potýkají. Neotřelou formou se děti seznámily s problematikou úrazů, s rizikovostí určitých životních situací a poučily se o tom, jak lze vhodnými preventivními opatřeními omezit rizika úrazů na minimum.
Další zajímavou přednáškou pro žáky 2. stupně byla "Přednáška o bezpečí na internetu - kyberšikana". Děti se dozvěděly o hrozbách v oblasti bezpečnosti v online prostředí a zhlédly praktické ukázky kybernetických nástrah a návody, jak se před nimi chránit.
Dne 17. dubna měli žáci osmých a devátých tříd možnost prožít hodinu moderní chemie pod vedením lektorek Vysoké školy chemicko-technologické. První část hodiny byla zaměřená na pokusy s ohněm a druhá část na pokusy s kapalným dusíkem. Všechny pokusy byly velmi efektní. Největší úspěch slavila výroba zmrzliny našleháním s kapalným dusíkem. Žáci si mohli vybrat chuť i barvu zmrzliny.
Poslední dubnový den byl projektovým dnem EVVO. Všichni se vydali na řadu míst, kde pozorovali přírodu, zhlédli odbornou exkurzi nebo se věnovali takovým aktivitám, které souvisejí se životním prostředím a ekologií.