2. stupeň – květen 2019

Začátkem měsíce května proběhlo krajské kolo dopravní soutěže mladých cyklistů. Všechny účastníky připravoval na tuto dopravní soutěž pan učitel Kolář. Naše družstvo reprezentovalo naši školu v tomto složení: Adam Vaněk (vedoucí družstva a 3. nejlepší cyklista Jihočeského kraje v kategorii st. chlapců), Jaroslav Rajskub, Tereza Pěničková a Simona Zuntová.
V polovině května navštívili žáci druhého stupně kino Portyč. Osmý díl vzdělávacího projektu Svět kolem nás zavedl všechny na Blízký východ. Do hornaté, drsné i vyprahlé, ale především velmi pohostinné země Íránu, do Perské říše. Program byl velmi zajímavý a autentický.
V rámci projektového dne „Mimořádné události a doprava“ navštívili 23. května naši školu zástupci Integrovaného záchranného systému města Písek. Děti si tak mohly prohlédnout sanitku, hasičský vůz nebo se zúčastnit přednášky Policie ČR.
V teplých květnových dnech vyrazila třída 7.A společně s jejich třídní paní učitelkou do přírody. Čekalo zde na ně poznávání jehličnanů, květeny a dřevin na slepo, hra v přírodě Člověče nezlob se v lese nebo práce s atlasem. Děti si tak názorně mohly vyzkoušet hodinu přírodopisu v praxi.
V květnu se naše škola, stejně jako ostatní písecké školy, zúčastnila rovněž i žákovského zastupitelstva. V rámci tohoto zasedání dávali žáci naší školy různé návrhy zastupitelům. Tyto návrhy se týkaly nápadů, co v Písku chybí a žáci je zde osobně prezentovali.
Závěr teplých jarních dnů patřil trávení velkých přestávek na školní zahradě. Nově mohou žáci 2. stupně vyběhnout na zahradu, protáhnout se nebo si zde zahrát fotbal.