naše logo

menu

úvodní stránka
kontakty
o nás
dokumenty
sdružení rodičů
školní poradenství

projekty

program Ekoškola

3. mateřská škola
6. mateřská škola
školní jídelna
pronájem
stravovací služby
fotogalerie
ze života školy
úspěchy žáků
kroužky
školská rada
mládežnický hokej
mládežnický fotbal
ochrana osobních údajů
napište nám
autor stránek
 

Ze života školy


2. stupeň – červen 2019

V měsíci červnu se konala celá řada sportovních aktivit. Šesté a osmé ročníky se zúčastnily za doprovodu učitelů tělesné výchovy sportovních kurzů. Děti ze šestých ročníků vyrazily na cyklistický výlet po okolí Písecka, který byl o něco kratší než ten, který byl připraven pro jejich starší spolužáky. Někteří se vydali na Benešovský mlýn, jiní do Sudoměře. Šesťáci absolvovali přes dvacet kilometrů po cyklostezkách a jejich o dva roky starší kamarádi více než třicet poctivě najetých kilometrů na kole. Pro osmé ročníky byl rovněž připraven jednodenní vodácký kurz na lodích po řece Otavě. Voda měla u dětí velký úspěch, neboť bylo i pěkné počasí a více než čtyřicet dětí si odneslo nezapomenutelný zážitek. Většina z nich seděla v lodi poprvé a po instruktáži tělocvikářů se bez problémů všichni vydali na hezkou plavbu po řece. 
V dalších dnech probíhala řada školních výletů a exkurzí s třídními učiteli. Děti z druhého stupně se vypravily do Plzně, Prahy, na Hlubokou nad Vltavou nebo podnikly výlet po okolí Písecka ať autobusem, vlakem, pěšky nebo na kole a objevily tak mnoho dalších zajímavých míst. Protože celý měsíc bylo hezké počasí, často se všichni cestou i vykoupali a osvěžili po horké cestě.
V pondělí posledního červnového týdne se konal sportovní den 2. stupně, kde si děti mohly vybrat z různých sportovních aktivit. Zahrály si softbal, fotbal, bumbác, badminton nebo si vyšly na procházku podél řeky. Jejich rozhodčí – učitelé – jim poctivě počítali jejich výsledky a ti nejlepší obdrželi i sladkou odměnu.
Poslední školní den patřil již tradičnímu rozloučení devátých ročníků s jejich učiteli ve školní družině. Všichni tento den pojali slavnostně, v družině byli přítomni žáci, jejich rodiče a pedagogové školy, kteří jim předali jejich poslední závěrečná vysvědčení. Všichni se zde rozloučili a společně zavzpomínali na jejich působení na základní škole.

Mgr. Magdaléna Hašková
 

úřední e-deska

úřední e-deska

Britské centrum JU

Ekoškola

Nenech to být