2. stupeň – červen 2019

V měsíci červnu se konala celá řada sportovních aktivit. Šesté a osmé ročníky se zúčastnily za doprovodu učitelů tělesné výchovy sportovních kurzů. Děti ze šestých ročníků vyrazily na cyklistický výlet po okolí Písecka, který byl o něco kratší než ten, který byl připraven pro jejich starší spolužáky. Někteří se vydali na Benešovský mlýn, jiní do Sudoměře. Šesťáci absolvovali přes dvacet kilometrů po cyklostezkách a jejich o dva roky starší kamarádi více než třicet poctivě najetých kilometrů na kole. Pro osmé ročníky byl rovněž připraven jednodenní vodácký kurz na lodích po řece Otavě. Voda měla u dětí velký úspěch, neboť bylo i pěkné počasí a více než čtyřicet dětí si odneslo nezapomenutelný zážitek. Většina z nich seděla v lodi poprvé a po instruktáži tělocvikářů se bez problémů všichni vydali na hezkou plavbu po řece.
V dalších dnech probíhala řada školních výletů a exkurzí s třídními učiteli. Děti z druhého stupně se vypravily do Plzně, Prahy, na Hlubokou nad Vltavou nebo podnikly výlet po okolí Písecka ať autobusem, vlakem, pěšky nebo na kole a objevily tak mnoho dalších zajímavých míst. Protože celý měsíc bylo hezké počasí, často se všichni cestou i vykoupali a osvěžili po horké cestě.
V pondělí posledního červnového týdne se konal sportovní den 2. stupně, kde si děti mohly vybrat z různých sportovních aktivit. Zahrály si softbal, fotbal, bumbác, badminton nebo si vyšly na procházku podél řeky. Jejich rozhodčí – učitelé – jim poctivě počítali jejich výsledky a ti nejlepší obdrželi i sladkou odměnu.
Poslední školní den patřil již tradičnímu rozloučení devátých ročníků s jejich učiteli ve školní družině. Všichni tento den pojali slavnostně, v družině byli přítomni žáci, jejich rodiče a pedagogové školy, kteří jim předali jejich poslední závěrečná vysvědčení. Všichni se zde rozloučili a společně zavzpomínali na jejich působení na základní škole.