Den zdravých moučníků a cukroví

Cílem této akce bylo poukázat na možnost využití zdravějších surovin při přípravě moučníků a cukroví v době adventní. V době, kdy vyspělé země bojují s obezitou a cukrovkou, nám přišlo vhodné přispět touto akcí k zamyšlení, že to jde i jinak a stále chutně. Podmínkou bylo použít méně cukru či ho nahradit medem. Další podmínkou byla náhrada hladké pšeničné mouky celozrnnou, špaldovou, ovesnými vločkami atd.
Do akce se zapojil 1. i 2. stupeň. Některé třídy vyhotovily několikero druhů a všechno chutnalo úžasně a vypadalo překrásně. Výrobky dostaly i vtipné názvy jako Zamilovaný dort či Mrkvový dort bez výčitek.
Na závěr vyhodnotila porota ve složení zástupci ekoparlamentu a zaměstnanců školy nejzdařilejší díla a třídy si tak přihodily další body do průběžného ekoškolního bodování.

Ing. Dagmar Vovesná