Školní družina – červen 2019

Na začátku měsíce června se u nás konal projektový den pod názvem Zdravý životní styl, který byl rozdělen do dvou částí. V první části si děti pod vedením výživové poradkyně Markéty Witzenleiterové povídaly, jak zdravě jíst a pít, vypracovaly si pracovní listy a ve cvičné kuchyňce připravily zdravou svačinku. Ve druhé části se děti vypravily ke Smetáku, kde si zacvičily na sportovním náčiní v přírodě, protože pohyb je zdravý. Také byla navozena modelová situace a děti musely ošetřit při sportování zraněného kamaráda a přenést ho na „stoličce“, kterou vytvořily z vlastních rukou. Dětem se tento způsob činnosti moc líbil a aktivně se na všem podílely.

Dalším odvětvím našeho většího projektu „Sportujeme hopem skokem“ byla „Švihadlová královna“. Do finále se dostaly jen ty nejzdatnější slečny a zde jsou výsledky:
1.třída 1. místo Kateřina Černá; 2. místo Kateřina Dudová; 3. místo Annika Foli
2.třída 1. místo Andrea Strnadová; 2. místo Kateřina Málková; 3. místo Vanesa Neubaerová
3.třída 1. místo Vladka Baban; 2. místo Kristýna Kozáková; 3. místo Kristýna Hajdíková
3. a 4..třída 1. místo Natálie Lišková; 2. místo Magdalena Kolářová; 3. místo Monika Vitoušová
Gratulujeme!

V červnu je u nás tradicí „Malý koncert“. Děti nám zahrály na klávesy, flétnu, trubku, housle, kytaru i bicí od lidových písní po rockové. Potlesk sklidili nejen účinkující, ale i rodiče, kteří pomáhali při stavbě aparatury a diváci, kteří malým muzikantům fandili.
A teď nás čekají prázdniny!
Krásné léto všem!

My všichni ze ŠD