1. stupeň – červen 2024

Cyklovýlet 1. A – naši nejmladší účastníci cyklovýletu si vyjeli podél řeky Otavy na Caisku. Před vyjížďkou je o bezpečnosti jízdy poučili strážníci městské policie. Výlet se podařil a nechyběla ani vyhlášená závěrečná zastávka U Sulana.
Cyklovýlet 5. A – páťáci si užili vyjížďku na Písecku o délce 38 km. Krásnou trasu Soutok – Řežabinec – Sudoměř – mohyla Jana Žižky – Ražice – Heřmaň – Putim – Soutok – Písek si vychutnali plnými doušky!
Mirákulum 5. třídy – všechny páté třídy vyrazily na exkurzi do zabavního parku Mirákulum. Děti si užily atrakce, slunného počasí, jen v závěru přišla průtrž mračen, která ale náladu nikomu nezkazila.
Sportovně-vědomostní aktivity pro 1. ročníky – třída 5. A se po vzoru ekoparlamentu nechala inspirovat soutěžemi a aktivitami pro děti. Zcela sami vytvořily soubor her, pohádek a sportovních soutěží pro naše prvňáčky. Páťákům patří velké poděkování!
Sportovní den – celý první stupeň si přišel zazávodit v královně sportu. Soutěžilo se v disciplínách: běh – vytrvalost, sprint, štafeta, skok daleký a hod kriketovým míčkem. Sportovní den jsme si všichni parádně užili!
Středověká řemesla v muzeu – několik tříd prvního stupně navštívilo program v Prácheňském muzeu na téma Středověká řemesla. Děti se hravou formou seznámily s prací pekařů, na dalším stanovišti batikovaly šátky a na dalším viděly, jak se odlévají cínoví vojáčci. Program měli lektoři výborně nachystaný!
Sedmé místo ve finálovém fotbalovém utkání McDonald´s cup Hradec Králové – z celkového počtu tří tisíc zúčastněných týmů se naši žáci umístili na báječném sedmém místě. Reprezentovali nás: Dominik Barvíř, Max Skalický, Štěpán Červený, Jan Hlaváč, Pavel Brabec, Jakub Šíp, Štěpán Posekaný, Viktor Demangeon, Tomáš Antal a Damián Bubeník. Chlapcům gratulujeme za skvělé umístění!

Mgr. Markéta Makovcová