1. stupeň – Listopad 2022

Den otevřených dveří – na slavnostní výročí školy 111 let se veřejnosti otevřely dveře již od rána, kdy mohli rodiče nahlédnout do výuky. Široká veřejnost si mohla prohlédnout a pročíst rozsáhlou historii naší školy, jež zdobila celý koridor školy. Hřeb večera byl školní sbor, který nás navnadil na vánoční strunu a rozsvícený stromeček na školní zahradě sváteční atmosféru podtrhl.

Vědomostně sportovní den – den plný zábavy, pohybu a soutěží, to je každoročně populární hra, jež děti hrají ve skupinkách. Cílem hry je projít veškerá stanoviště a vyřešit tajenku, která vede ke sladké odměně.

Adventní výroba v muzeu – o lidových zvycích a tradicích si přišli popovídat žáci 1. B a 2. A do muzea. Žáci se dozvěděli mnoho nových informací a vyrobili si krásné adventní dárečky.

První třídy v knihovně – první třídy se zúčastnily vzdělávací lekce v knihovně, jejímž cílem bylo, seznámit žáky s titulem Kamil neumí lítat. Žáci se řízeným rozhovorem a vhodnými technikami interesovali do příběhu. Kniha měla poučný charakter a skončila happy endem. Žákům se v knihovně moc líbilo.

Exkurze 5. tříd v Praze – třídy 5. ročníků se nadšeně vydaly do hlavního města Prahy, konkrétně na památku Pražský hrad, kde si s průvodcem návštěvu žáci náležitě užívali.

Mgr. Markéta Jiříková