Zimní aktivity Ekoškoly

V zimních měsících jsme se věnovali charitativní činnosti. Ve sbírce Život dětem se vybralo a prodejem žákovských výrobků na adventním trhu obdrželo celkem 11 000 Kč.
Při sbírce Nevyhazuji, třídím, daruji…. dávám naději na druhý život – přinesli žáci mnoho knih, stolních her a hraček, které již doma neslouží. Vše jsme odvezli na dětské oddělení Nemocnice Písek, na Záchrannou službu a do Dětského domova v Písku.
I pro letošek zůstává jako hlavní téma Ekoškoly zodpovědná spotřeba potravin. Zjišťovali jsme původ surovin používaných v naší jídelně a překvapilo nás, z jaké dálky k nám cestuje maso (Brazílie, Španělsko…). V rámci celoškolního projektu mají třídy spočítat, kolik km nacestuje zvolený oběd a hledat alternativní dodavatele potravin. V prosinci jsme se věnovali pečení zdravého vánočního cukroví.
Dobrovolníci z řad Ekoparlamentu se pustili do třídní osvěty o hliníku. Vysvětlovali, co je to, jak se vyrábí, na co se používá a hlavně, jaké jsou ekologické důsledky výroby hliníku. Cílem bylo přesvědčit žáky o přednostech recyklace a navnadit je na jeho sběr. Uvidíme, která třída soutěž ve sběru hliníku vyhraje a kolika dětem se podaří doma rodiče přesvědčit, aby třídili i hliník.