2. stupeň – Duben 2022

Duben byl na naší škole věnován nejen sportovním, hudebním a vědomostním soutěžím, ale i ekologii a ochraně životního prostředí.
2. dubna se žákyně ze 6. B Tereza Černá zúčastnila okresního kola pěvecké soutěže Jihočeský zvonek v Bronzovém pásmu ve 2. kategorii. Vystoupila zde s písněmi Už se ten Tálinskej rybník nahání a Hruška.
Ve sportu se žáci 2. stupně zúčastnili soutěže v Olympijském víceboji, kde obdrželi 3. místo týmu a ve svých kategoriích si vybojovali Filip Mašek 1. místo a Johana Kolářová 2. místo.
V závěru měsíce se někteří ze žáků 2. stupně přihlásili na přebor píseckých škol v šachu, kde se na 5. místě se umístil žák z 9. C Gansukh Dulguun.
V závěru měsíce se konal ekologický den EVVO, některé třídy navštívily biofarmu, vodárnu, statek nebo se vydaly do přírody, kde sbíraly odpadky. Deváté ročníky absolvovaly v tento den exkurzi do Jaderné elektrárny Temelín.