Vše, co nás baví

Pod tímto názvem probíhal od května do listopadu 2021 ve školní družině ZŠ T. G. Masaryka v Písku projekt finančně podpořený Dotačním programem Jihočeského kraje – Podpora práce s dětmi a mládeží pro rok 2021 částkou 20.000 Kč.
Na počátku projektu se všechny vychovatelky naší školní družiny sešly a připravily nejrůznější techniky tvoření, které budou děti učit. Prošly také školením práce s „ Big shotem“ a jeho využitím.
Děti se s chutí pustily do vyrábění ze zažehlovacích korálků. Vznikaly nejrůznější tvary jako srdíčka a kolečka, která mohou sloužit jako podložky pod hrníčky. Svou trpělivost si děti prověřily při navlékání korálků, z kterých vytvořily opravdu krásné náramky pro sebe, maminky i paní učitelky.
Ti nejšikovnější se nebáli ani šití. Výsledkem byly roztomilé sovičky, které jsme pomocí Big shotu vyřezali z látky. Velmi náročné bylo tvoření z drátu. Výtvory ve tvaru rybiček, motýlů, květin, srdíček či stromů děti vyplétaly barevnými korálky. Radost měly z náhrdelníků z drátků a korálků, které si pověsily na šňůrky. Zdařilé byly zápichy do květináčů a jiné dekorace.
Dětem se všechny aktivity velice líbily. Domů si odnášely pěkné výrobky i jako dárky pro své bližní. Nezapomněli jsme ani na nejstarší spoluobčany z Oblastní charity Písek a obyvatele Důchodového domu Milevsko a připravili pro ně krásné dárkové balíčky z našeho tvoření. Doufáme, že potěšily.

Šárka Venclíková