2. stupeň – Květen 2023

Květen byl bohatý na zážitky jak sportovní, tak i vědomostní. Ve středu 3. 5. se konala na lehkoatletickém stadionu branně – bezpečnostní soutěž píseckých základních škol v rámci projektu POKOS. Družstvo složené ze žáků 9. A a 9. B obsadilo pěkné 4. místo. Byli to z 9. A: Barbora Kotrbová, Václav Hájek, Jiří Nejedlý, David Krupka a z 9. B: Cristiano Novák a Štěpán Šimák. Družstvo složené ze žáků 8. B a 8. C obsadilo 6. místo ve složení: Magdaléna Kolářová a Michal Suchan (8. C), Petr Šindelář, David Vršťala, Jakub Staněk, Lukáš Sochůrek (všichni 8. B). Navíc Michal Suchan se umístil na děleném 1. místě v individuální střelecké soutěži ze vzduchovky.
O pár dnů později, v pátek 5.5.2023, na atletickém stadionu probíhalo okresní kolo Atletického čtyřboje. Soutěžilo se ve sprintu, vytrvalostním běhu, hodu/vrhu a skoku do dálky/výšky. Naše družstvo mladších žákyň 7. tříd získalo krásné 2. místo a starší chlapci 8. a 9. tříd vybojovali bronz. V jednotlivcích si zlatou medaili vyvrhal Petr Šindelář, vyskákali do výšky Johanka Kolářová a Jiří Starý a Natálie Sladovníková byla nepřemožitelná v hodu míčkem. Dvojité stříbro skokem do dálky a hodem získal Václav Hájek a po neuvěřitelném výkonu v běhu na 1km Michal Suchan.
Čtvrtek 11. 5. připadl na projektový den Mimořádné události a doprava. Na žáky čekal program vojenské posádky, Policie České republiky nebo Českého červeného kříže. Děti se během dne seznámily s různými mimořádnými situacemi a dozvěděly se, jak se při takových událostech správně zachovat.
V pondělí 15.5. se přesunuli vybraní žáci 8.-9. tříd na Krajský fotbal v minifotbale, kde obsadili 3. místo. Zúčastnili se: David Vršťala, Cristiano Novák, Jakub Vierer, Šimon Svoboda, Jakub Staněk, Štěpán Slabý, Lukáš Sochůrek, Tom Nickel, David Ryneš, Patrik Opelka, Adam Polcar. Další den, v úterý 16. 5., děti druhého stupně vyměnily sport za kulturu a vypravily se do kina Portyč na zeměpisný dokument. Promítal se zde pořad o Tanzánii doplněný komentářem cestovatelů. Děti zde zhlédly ty nejkrásnější národní parky a mohly na plátně pozorovat divoká zvířata v jejich přirozeném prostředí a nejhlubší sladkovodní jezero Afriky.