2. stupeň – Říjen 2023

Říjen se nesl ve znamení teplých a slunečných dnů. V pátek 6. října se všechny šesté ročníky vypravily na školní statek SZeŠ do nedalekých Dobešic, kde se konala tradiční akce Den Zemědělce. Žáci mohli zblízka vidět celou řadu zvířat ve stájích a chlévech. Prohlédli si i zemědělské objekty a učebny, kde vznikly nové prostory praktického vyučování. Na nádvoří se konala řada soutěžních kvízů a her, kde si děti mohly otestovat své znalosti.
O pár dnů později, v úterý 10. října, proběhlo krajské kolo v přespolním běhu v Jindřichově Hradci. Naše škola se zúčastnila po vítězství v okresním kole dvou kategorií (chlapci 6.-7. třída a 8.-9. třída). Obě družstva se shodně umístila na 3. místě a přivezla do Písku bronzové medaile z obou kategoriích. V kategorii mladších žáků školu reprezentovali Tobiáš Toužimský, David Plachý, Vojtěch Skála, Robin Cechl a Marek Šafránek. Ve starší kategorii soutěžili Lukáš Sochůrek, Michal Suchan, Šimon Procházka, Tomáš Procházka, Tobiáš Čadek a Jakub Staněk.
Před podzimními prázdninami se konal na naší škole každoročně slavený svátek Halloween. Někteří žáci i učitelé strávili celý den v hrůzostrašných kostýmech a maskách a někdo si dokonce přinesl i strašidelné jídlo. Ve stejný den se o velké přestávce konalo taneční představení Line dance společně s paní učitelkou Zajíčkovou. Děti si mohly zatancovat různé styly tanců na moderní hudbu v řadě a naučit se tak něco nového.

Mgr. Magdaléna Hašková