2. stupeň – únor 2020

Na začátku února se žáci druhého stupně naší školy zúčastnili anglického divadelního představení „Last wish“, které se konalo v sále Divadla Fráni Šrámka Písek. Jednalo se o činoherní anglicko-českou hru divadelní společnosti ze Zlína. Tato inscenace byla inspirována příběhem J. Wericha „Král měl tři syny“. Podle slov dětí bylo toto představení velmi vtipné a líbilo se jim.
Dne 18. února se konala v rámci dne s obnovitelnými zdroji exkurze do VOŠ a SPŠ Volyně. Žáci druhého stupně navštívili tuto školu, kde se nejprve seznámili s programem v místní aule a získali nové informace o provozu školy a uplatnění absolventů. Prohlédli si místní knihovnu, učebnu informatiky, tělocvičnu, obdrželi propagační materiály a strávili zde celý den podle připraveného programu.
V pátek 28. února se někteří sportovci z druhého stupně vydali do Soběslavi na krajské kolo Školské futsalové ligy. Mladší chlapci získali 2. místo – ve složení: Polcar, Sláma, Lis, Nejedlý, Kasal, Pavlíček, Bláha, Říha, Polanský. Starší chlapci zde obdrželi 4. místo – ve složení: Kozák, Souhrada, Hořánek, Matoušek, Kovanda, Hejdánek, Hrneček, Kohout, Malát a Malec.
Konec února si žáci sedmých ročníků zpestřili sladkou tečkou. Připravili si v předmětu Svět práce palačinky, které dali ochutnat i některým svým vyučujícím. Sladký dezert byl moc dobrý a děti sklidily u dospělých velkou pochvalu.

Mgr. Magdaléna Hašková