2. Stupeň – Únor 2023

Na přelomu ledna a února, pár dnů před koncem 1. pololetí, odjeli žáci 9. ročníků na lyžařský kurz na šumavský Špičák. Děti byly rozděleny do družstev a lyžovaly v tamním lyžařském areálu. Sněhové podmínky jim přály, na svahu se lyžovalo každý den. Na večer si deváťáci připravili zábavný program, hrály se soutěže, hry, tancovalo se i zpívalo.
Naši školu v únoru navštívil bývalý žák Josef Kostěnec a uspořádal zde přednášku o svém tříměsíčním pobytu v Ugandě, kde pracoval jako zdravotník. Asistoval při operacích, pomáhal rodit děti a zajišťoval transport nemocných. Děti se tak mohly dozvědět celou řadu informací z lékařského prostředí v cizí zemi a udělat si i představu o tom, co tato záslužná práce obnáší.
Poslední školní den před jarními prázdninami si žáci 2. stupně mohli o přestávce vyzkoušet taneční prvky Line Dance pod vedením paní učitelky Zajíčkové. S nácvikem tanečním kroků pomáhala i další děvčata, které se tímto druhem tance zabývají a získala i celou řadu hodnotných ocenění na mezinárodních tanečních soutěžích. Děti se tak mohly odreagovat od učení a naučit se něco nového z jednoduché taneční choreografie.

Mgr. Magdaléna Hašková, 2. stupeň