Zimní aktivity

V průběhu zimních měsíců pokračovaly práce na realizaci relaxační místnosti. Před Vánoci jsme společně vybrali paletové posezení, sedací bobíky, regály, osvětlení a společenské hry. V hodinách světa práce se paletové sezení sestavilo a zbrousilo. Na podlahu jsme položili tatamy a relaxační místnost byla uvedena do provozu. Hurrrááá!!! Je využívána na třídnické hodiny, schůzky Ekotýmu a další aktivity. Ještě chybí dověsit krásné obrazy s perokresbou našich žáků a o to se postará pan školník.
Šesté třídy se střídají v krmení ptáků. Zásoby potravy máme od Lesů města Písku za sběr žaludů.
V únoru proběhl Den mateřského jazyka. Třídy se utkaly v soutěži o nejlepší žákovský jazyk v rychlosti a přesnosti jazykolamů. Dále se překládala slova do nejrůznějších jazyků a ta se pak také zpracovala do výtvarné podoby. Učitelé se učili nová slova (spojlerovat, čilovat) a děti si připomněly slova, která upadají v zapomnění. Paní učitelka Jestřábová vymyslela pro třídy spoustu báječných jazykových aktivit. Za to jí patří velký dík.
Ekotým se kromě plánování aktivit pustil do projektu šití nekonečných pytlíků. Látku jsme pořídili v charitativní organizaci „Nepotřebné věci mohou pomoct přeci“. Na schůzkách jsme látku nastříhali a deváťačky se naučily pytlíky sešít. Menší děti provlékly tkalouny a pytlík namalovaly barvami na textil. Po dlouhých týdnech jsme nekonečným pytlíkům vdechli život a budeme doufat, že budou sloužit nekonečně dlouho.
Naše škola poskytla zázemí pro ukrajinské děti. Přivítali jsme je krátkým programem a sladkými kornouty. I ony připravily hezké taneční a pěvecké vystoupení jako poděkování za azyl a péči. Na schůzkách Ekotýmu jsme vytvářeli modrožlutá srdce jako symbol podpory a dále jsme jim připravili několik integračních aktivit. Od opičí dráhy pro nejmenší, přes hraní společenských her, dále bowling na seznámení s ukrajinskými pedagogy nebo společné vaření. Naši žáci se snaží zapojit je do sportovních oddílů a hezky se jim věnují ve výuce českého jazyka. Ti nejmenší, školkáčci, si užívají každou příležitost, kdy mohou ukázat, co už umí říci.