2. stupeň – Duben 2024

V dubnu probíhalo na druhém stupni několik zajímavých akcí. Na začátku měsíce se děti zúčastnily akce Uklidíme Písek, kterou pořádal spolek Aktivní Písek. Šesté ročníky sbíraly odpadky okolo řeky a povedlo se jim tak nashromáždit až 12 pytlů nepořádku.
O týden později – dne 16. 4. se konal projektový den EVVO. Někteří z nižších ročníků se vydali sbírat odpadky v okolí školy a mohli tak udělat něco pro přírodu. Jiní šli do píseckého hřebčince nebo na skládku Vydlaby. Osmé ročníky se vypravily na exkurzi do MEVPIS Vodňany, kde děti měly zážitek z pevného stisku račích klepet nebo si mohly pohladit jesetera. Deváté ročníky navštívily jadernou elektrárnu Temelín.
V úterý 23. dubna třídy 8.A a 8.C podnikly exkurzi do hlavního města. Nejprve děti navštívily Vyšehrad, poté se přesunuly na Václavské a Staroměstské náměstí. Jejich putování pokračovalo přes Josefov, Karlův most až na Kampu.
Ve stejný den proběhla soutěž POKOS 2024. Jednalo se o branně-bezpečnostní soutěž smíšených týmů píseckých základních škol a gymnázia. Všichni zúčastnění bojovali v náročné soutěži v rámci 11 stanovišť ze všech sil. Družstvo starších žáků a žákyň závodilo ve složení: Magdaléna Kolářová, Michal Suchan, Petr Šindelář, Štěpán Choura, David Vršťala, Jan Nejedlý a obsadilo tak hezké 4. místo. Další družstvo žáků a žákyň převážně ze 7. ročníku závodilo ve složení: Johana Kolářová, Filip Kouba, Filip Smola, Vojtěch Skála, Kryštof Bláha a Tobiáš Toužimský.

Mgr. Magdaléna Hašková, 2. stupeň