Jarní aktivity Ekoškoly

Na konci února jsme rozmístili několik ptačích budek do okolí školy. Budky vyrobila třída 9.C s panem učitelem Kolářem. Doufáme, že některé obsadí mladé ptačí rodiny. Ekotýmačky z 8.C se vydaly na 1. stupeň, aby děti seznámily se zajímavostmi z ptačího světa.
Z organizace Aktivní Písek přišla nabídka zapojit se do Dne Země. Ekotýmáci připravili interaktivní environmentální program pro návštěvníky Dne Země. V rámci této akce jsme také prezentovali téma Upcyklace oblečení. Aneta Stropnická vysvětlila v několika třídách, co je to fast fashion. Žáci si přinesli staré oblečení a zkusili si ho přetvořit na zajímavější kusy. Někde vznikly originální a vtipné nápady. Vše jsme nafotili a vytvořili prezentaci pro příležitost Dne Země.
Do školy jsme si také zapůjčili další mobilní výstavy. Jedna byla o nástrahách Furadanu a druhá o životě včel. Po úspěšných line dance jsme zařadili opět taneční lekci s tématem Letkis.
Začali jsme oživovat prostor pro novou venkovní učebnu. Prostor se uklidil, zbavil nevhodného materiálu a rozebrala se kamenná zídka. Dále jsme zasadili do květináčů ujmuté řízky keřů ze zimního řízkování. Rádi bychom prostor postupně osadili, proto jsme také vyhlásili celoškolní sbírku keřů a stromků. Každý může přinést, pokud má doma něco navíc.
Pečlivě se připravujeme na další obhajobu titulu Ekoškola, která proběhne v květnu opět po čtyřech letech. Držte nám palce.

Ing. Dagmar Vovesná (koordinátor Ekoškoly)